Бебе Креветчето Постелнина Set - Rose - Расадник Креветчето Постелнината се Поставува за Девојка Мека Квалитетни Материјали со Различни Бои за Сон Расадник Соба - 13 Пар

Бебе Креветчето Постелнина Set - Rose - Расадник Креветчето Постелнината се Поставува за Девојка Мека Квалитетни

Достапно за вашата нарачка
DEN 2600.16
Залиха:

КРЕВЕТЧЕТО ПОСТЕЛНИНА СЕТ ЗА ДЕВОЈКИ : Pam Благодат Креации го дизајнираше овој единствен, еден-на-еден вид креветчето сет постелнина да се координираат со остатокот од Роза Колекција.Вклучувајќи : a Ватенка, Железнички Guard Маска, Опремени Креветчето Лист, Креветчето Здолниште, Пелена Сложувач, Руно Ќебе, Менување на Подлога Покрие, и многу повеќе!.НЕВЕРОЈАТНО МЕКА И УДОБНА - Нашето бебе креветчето постелнина собата е направен од Памук-Полиестер Комбинација, која им овозможува на вашиот принцеза да се хоп околу креветот на акварел рози додека сонува мирно.Мека ткаенина ви овозможува да ги чувате соба топло во зима и во лето кул, одржување на малку девојка удобно на целата година.ВНИМАТЕЛЕН БЕБЕ ДЕВОЈКА ПОДАРОК - Нашите кревети во собата е совршен за девојки!Свенлив, бледо розова и праска-корални гроздобер рози се мешаат со blue sapphire остава сите расфрлани по мека бела позадина, оваа шема на бои изгледа одлично во секоја градинка или малку девојка соба.МАШИНА ПЕРАТ ЗА ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ - Pam Благодат Креации Бебе Креветчето Постелнина Собата е меки и удобни за бебето, но доволно силни да трае низ многу мие.Едноставно се фрли ја во машина за перење, кога несреќи се случуваат!.МОРА да ИМАТЕ ВО ВАШИОТ РАСАДНИК - Ова прекрасно бебе креветчето собата е совршен подарок за секоја мајка ми-да се биде или слатко изненадување за да заличи вашето мало девојче е расадник.Најдобриот дел?Оваа симпатична и практични бебе туш присутни доаѓа со сето она што треба да го имаат најдоброто расадник соба таму!.Мека Памучна Поли Смеса.Скриени Најлон Патент за Стил и Удобност. 20 x 16 x 6 инчи.Увезени.Заменете железнички guard маска со врвот железнички teething заштитник Нека вашата мала принцеза дремка на креветот на акварел рози.Свенлив, бледо розова и праска-корални гроздобер рози се мешаат со blue sapphire остава сите расфрлани по мека бела позадина.Други појавување на предмети достапни за својата Акварел се Зголеми Расадник Сет вклучуваат Реверзибилна Жанила Точка Ќебе, Boppy Маска, Менување на Подлога Капак и Светилка Сенка.Сите Pam Благодат Креации Постелнина Множества се направени со реверзибилна, координирање парчиња за лесно и забавно ажурирање на вашиот расадник.Изградени со меки, удобни памучни/поли се спојуваат, нашите сетови го освежат брзо со едноставна машина за миење и сува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата