#12-24 x 1 1/2 Груб Навој Текс Тешки Само за Дупчење Завртка - САД Хексадецимален за Миење Главата Ниско Јаглероден Челик Climacoat Pk 2500

12-24 x 1 1/2 Груб Навој Текс Тешки Само за Дупчење Завртка - САД Хексадецимален за Миење Главата Ниско Јаглероден

Достапно за вашата нарачка
DEN 1706.40
Залиха:

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.Со гордост се Направени Во САД.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-110448 Fastener Тип : Текс Тешки Само за Дупчење Завртка - САД Хексадецимален за Миење Head Size Опис : #12-24 x 1 1/2"Дијаметар/Номинална Големина : #12 Length : 1 1/2"Клуч Големина/Низ Станови : 0.305-0.312"Ширина Низ Агли : 0.340"Главата Висина : 0.139-0.155"Прирабница Дијаметар : 0.398-0.432"Прирабница Дебелина : 0.022-0.039"Нишка на Теренот : 24 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Material : Ниска употреба на Јаглерод Steel Finish : Climacoat Head Тип : Хексадецимален Washer Drive Тип : Надворешни Hex Average Парче Тежина : 0.0146000 lbs.Земја на Производство : Велика States Self-Дупчење Завртки (понекогаш погрешно се нарекува само-прислушување завртки) им овозможуваат на дупчење без прво создавање пилот дупка.Авто-дупчење навртки или (СДС е) обично се користи за да се приклучат на материјали, како лим на други материјали, како што се метал или дрво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата