Dexter-Russell SofGrip SG163-9SC-PCP 9 Бела Scalloped Форумот Сендвич Нож со Мека Гума Зафат се Справи со

Dexter-Russell SofGrip SG163-9SC-PCP 9 Бела Scalloped Форумот Сендвич Нож со Мека Гума Зафат се Справи со

Достапно за вашата нарачка
DEN 691.20
Залиха:

Scalloped форумот сендвич нож може да се користи за парче сендвичи или друга храна.Покренати се справи обезбедува зглоб царинење; гумени слој нуди cushioned зафат.Направени од високо-јаглероден челик, кој е отпорен на корозија, дамки, и носат за да ја задржи својата вера.Scalloped раб може да се намали преку храна со тешко надворешноста, како красти леб или домати.Мерки 14" долг во целост, со 9" сечилото и 5" се справи.На Dexter-Russell Sof Grip SG163-9 SC-PCP 9" бела scalloped форумот сендвич нож има покренато гума-дршка рачка, како и високо-јаглероден челик сечилото со scalloped раб, и може да се користи за парче сендвичи или друга храна.А покренати се справи обезбедува зглоб царинење.Сечилото е направен од високо-јаглероден челик, што е потешко од ниско-јаглероден челик и отпорен на корозија, дамки, и носат за да ја задржи својата вера.Нејзините scalloped работ помага нож сече низ храна со тешко надворешноста, како красти леб или домати.На гумена облога на рачката овозможува cushioned зафат.Прст guard помага да се задржи на корисникот прсти безбедно да се отцепи од ножот.Печат, каде сечилото ги исполнува справи со чува од остатоците од храна и бактерии.Нож мерки 14" долг во целост, со 9" сечилото и 5" се справи.Овој производ ги исполнува Националните Санитарни Фондација (NSF) Стандард 2 за употреба во храна за ракување и обработка.Dexter-Russell произведува прибор за јадење и слични додатоци.Компанијата, основана 1818, е со седиште во Southbridge, М-р.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата