MSA 10094316 Замена Канистри за Брадата-Тип Гас Маски

MSA 10094316 Замена Канистри за Брадата-Тип Гас Маски

Достапно за вашата нарачка
DEN 21377.04
Залиха:

Кутија од 12 пластични садови.Формалдехид, киселина Гас, Хлор Диоксид и Водород Sulfide.Purifying заштита Код : FM/AG/CD/има.Одобрување : тц-14g-0282. На лесни, кружни пластични канистер придава директно до лицето парче, но сепак дозволи главата надолу движење.Брадата-тип Гас маски може да се користи за многу апликации, вклучувајќи хартија мелници, хемиски постројки, земјоделско-бизнис, кадење и hazmat ситуации.Избори содржат силикони или гума лице парче во три големини и четири стилови, факултативна сметководствена/чување и ѕидот Закачалка.А појас-монтирани опција е исто така на располагање.MSA niosh-одобрени канистри со particulate филтри имаат пет-годишен рок на траење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата