LEATHERMAN, Skeletool Лесни Multitool со Комбо Нож и Шише Настроената, Зелена

LEATHERMAN, Skeletool Лесни Multitool со Комбо Нож и Шише Настроената, Зелена

Достапно за вашата нарачка
DEN 719.52
Залиха:

Се што ВИ ТРЕБА : компактен 5-унца multitool со комбо нож, малку возачот, клешти и повеќе; Светлината е доволно да го користите како ваш секојдневен носат, доволно силна за да се справи со тешка работа. 7 АЛАТКИ ВО 1 : Вклучува нож, клешти, голем exchangeable малку возачот, жица-секачи и carabiner/шише настроената; Вклучува екстра малку чуваат право во справи.НАШАТА ГАРАНЦИЈА : Ние сме горди да се застане зад секој производ што остава нашата фабрика во Портланд, Орегон; Тоа е причината зошто ние го нудиме на нашите 25-годишна гаранција, па можете да бидете сигурни вашиот Leatherman трае цел живот.ЕДНА РАКА ПРИСТАП.Skeletool бара само една рака за да го отворите и да ги користат сите средства, дури и оние кои не се достапни од надвор; И со заклучување на сечилото, можете да ја исечете со доверба.СЕКОГАШ НА СТРАНА На : Skeletool тежи само 5 унци и е опремен со отстранлив џеб клип па тоа е секогаш на дофат и се подготвени да работат.На само 5 унци, на Leatherman Skeletool има нерѓосувачки челик комбо нож, клешти, малку возачот, отстранлив џеб клип и carabiner/шише настроената.На Skeletool е само она што ви треба во еден добар lookin' пакет.Затворена Должина : 4 инчи (10 cm); Тежина : 5 мл (142 g); Нож Должина : 2.6 инчи (6.60 cm).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата