Generici Хард Диск Читателот, Dual М. 2 Диск Слободни PCIE Адаптер за Лесна Инсталација за Лаптоп за Компјутер

Generici Хард Диск Читателот, Dual М. 2 Диск Слободни PCIE Адаптер за Лесна Инсталација за Лаптоп за Компјутер

Достапно за вашата нарачка
DEN 316.56
Залиха:

Support : Поддршка М. 2 SSD големина е 2230 2242 2602 2802 2110mm, поддржан од хард дискот има М КЛУЧНИ М. 2 PCIE интерфејс.Лесна Инсталација, Вклучувајќи редовни големина и тенки слот загради, што се користи за флексибилен систем шасија инсталација, нема потреба да ги инсталирате драјверите, лесно да се инсталира.Dual М. 2 SSD : Направен од високо квалитетни материјали, адаптер картичката поддржува два М. 2 SSDs во исто време (еден интерфејс и еден NVMe интерфејс).М.2 SSD до 6 Gbps : Овој адаптер картичка, го претвора еден M. 2 SSD (Б копче или Б+M копче) интерфејс до 6 Gbps интерфејс (кабелска конекција е потребна).М.2 NVMe SSD да PCIE 4.0 : адаптер картичка, го претвора еден M. 2 NVMe SSD (M копче) интерфејс на PCIE 4.0 x4 интерфејс (PCIE 3.0 2.0 1.0 компатибилен).Функција : 1. Dual М. 2 SSD : Направен од високо квалитетни материјали, адаптер картичката поддржува два М. 2 SSDs во исто време (еден интерфејс и еден NVMe интерфејс).2. М. 2 NVMe SSD да PCIE 4.0 : адаптер картичка, го претвора еден M. 2 NVMe SSD (M копче) интерфејс на PCIE 4.0 x4 интерфејс (PCIE 3.0 2.0 1.0 компатибилен).3. М. 2 SSD до 6 Gbps : Овој адаптер картичка, го претвора еден M. 2 SSD (Б копче или Б+M копче) интерфејс до 6 Gbps интерфејс (кабелска конекција е потребна).4. Лесна Инсталација, Вклучувајќи редовни големина и тенки слот загради, што се користи за флексибилен систем шасија инсталација, нема потреба да ги инсталирате драјверите, лесно да се инсталира.5. Support : Поддршка М. 2 SSD големина е 2230 2242 2602 2802 2110mm, поддржан од хард дискот има М КЛУЧНИ М. 2 PCIE интерфејс.Спецификација : Предмет Тип : Адаптер Card Material : PCBNVMe Адаптер Картичка Спецификации за Macbook : Интерфејс : М Клучни Nvme Протокол М 2 за Interface Supported Хард Диск : М Клучни М. 2 PCIE Interface Support за Воздух, за Pro 2013 до 2017 (ве Молиме Проверете Пред да Нарачате) Пакет Листа : 1 x Adapter Card3 x Screws2 x Studs1 x Screwdriver1 x Baffle1 x SATA Линија.

Кон својствата

Item Type:
Adapter Card
Material:
PCB
NVMe Adapter Card Specifications for Macbook:
Interface:
M Key Nvme Protocol M.2 to for Interface
Supported Hard Disk:
M Key M.2 PCIE Interface
Support for Air, for Pro 2013 to 2017 (Please Check Before Ordering) :
Package List:
1 xAdapter Card3 x Screws :
2 x Studs :
1 x Screwdriver :
1 x Baffle :
1 x SATA Line :

Најдобри предлози во категоријата