Дигитални Dial Индикатор Носителот, 8mm Половина Круг Комбинација Тест Dial Индикатор Поддршка Стојат

Дигитални Dial Индикатор Носителот, 8mm Половина Круг Комбинација Тест Dial Индикатор Поддршка Стојат

Достапно за вашата нарачка
DEN 503.76
Залиха:

8мм дијаметар на прачка.Оваа Dial Тест Индикатор Држач е Погоден за поврзување со dial величини.Многу едноставен за употреба на алатка, погодно за користење на dial мерач за мерење работа.Оваа Dial Тест Индикатор на Носителот материјал е високо квалитетен челик.Тешко челик се третира со blackening, не е лесно да ' рѓа, и има долг животен век.Поврзете Со Dial Индикатор.Полу-Круг Комбинација Држач е погоден за посебна сцени, кои се користат да се најде во центарот на окно или дупка на машина алатка.Погоден за поврзување со dial величини.Dial тест индикатор центрирање на носителот.Центар цилиндри или дупки на машина алатки.Високи перформанси, Долг живот.Разноврсна држачот за тест индикатори опремени со произлегува или dovetails.Вистински производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас immidiately.Спецификација : Дијаметар : 8mm Апликација : поврзете dial индикатор Пакет листа : 1 * Dial Индикатор Носителот Забелешка : актуелната производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

Кон својствата

Diameter:
8mm
Application:
connect dial indicator
Package list:
1 * Dial Indicator Holder :
Note:
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Најдобри предлози во категоријата