Melin Алатка ERP-M Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, TiCN Monolayer Заврши, Roughing Намали, 35 Сте Хеликс, 3 Флејта, 4.7500 вкупна Должина, 0.7500 Сечење Дијаметар, 0.75 месо тело ?

Melin Алатка ERP-M Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, TiCN Monolayer Заврши, Roughing Намали, 35 Сте

Достапно за вашата нарачка
DEN 1505.04
Залиха:

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Груба финиш е произведен од кои ќе бара завршувањето помине.Дизајниран да се машина меки материјали како алуминиум, пластика, цинк легури.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Поради синусоидална форма на сечење на работ, мали чипови се произведени кои им овозможуваат побрзо се хранат стапки потоа конвенционалните крајот мелници.Груба финиш е произведен од кои ќе бара завршувањето помине.Дизајниран да се машина меки материјали како алуминиум, пластика, цинк легури.Широк флејта обезбеди брзо чип евакуација, додека високи хеликс обезбедува позитивни shearing акција.За Алуминиумски Легури.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата