Микро SATA Кабли Intel NUC 8 Генералот Двојна Антена ЗА Продолжување на КАПАКОТ

Микро SATA Кабли Intel NUC 8 Генералот Двојна Антена ЗА Продолжување на КАПАКОТ

Достапно за вашата нарачка
DEN 930.00
Залиха:

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.COVID-19 : ДОЦНЕЊА.Ние ги обезбедува истите денот на испорака на нарачки поставени од страна 4 : 00 ЧАСОТ. Intel NUC 8 Генералот Двојна Антена ЗА Продолжување на КАПАКОТ.GORITE PN# ГР-КАПАК-890. Автентични само ако се продаваат од страна на Микро SATA Кабли.Категории : 8 ГЕНЕРАЛОТ NUC Капаци, 8 ГЕНЕРАЛОТ NUC Капаци, GORITE, Intel NUC Производи, Intel NUC Функционална Капаци, Intel NUC Функционална Капаци, Intel NUC Заменливи Капаци, Intel NUC Заменливи Капаци. Intel NUC 8 Генералот Двојна Антена ЗА Продолжување LIDOne крајот има MHF4 конектор, а на другиот крај има RP-SMA женски конектор со bulkhead-планината.Кабелот е 8 инчи во должина.RP-SMA Женски конектор вклучува bulkhead орев и миење.Должината на RP-SMA-женски конектор (навој дел) е 3/8 инчи.RP-SMA е тркалезна завртка-тип конектор, со средна големина, навој цевки конектори кои се рангирани за фреквенции од најниско (DC) до 18 GHz : Овој антенски кабел е компатибилен за сите типови на безжични антени, вклучувајќи Wi Fi Wi Max мрежи : 802.11 N, AC, G, A, Б. 900 MHz, 2.4 GHz 5 GHz апликации, како и сите други фреквенција помеѓу 0 и 18 GHz.RP-SMA Женски конектор composition Center Контакт : Beryllium Бакар, Злато Plated Connector Тело : Месинг, Злато Plated Crimp Ferrule : Бакар, Никел Plated Insulators : PTFESpecifications1.13mm Мини-коаксијален (50 Ohm)1.2 mm низок профил, MHF4 IPEX/IPX connector SMT тип коаксијален receptacle и Парење приклучок за кабелот за connector Applicable кабел : 0.81 mm коаксијален АНТЕНСКИ cable Easy кабел раскинување од страна на "јас-Fit" без soldering Application Технологија : IEEE802.11 a/b/g/n, Wi Max, Zigbee, Bluetooth Wireless Space Економија : 2.0 mm x 2.0 mm PCB стапало, споени висина од 1,2 mm Teflon Кабли : Сребро позлатен центар диригент, Тефлон dielectric и jacket Dual Band Антена Omni Насока со RP-SMA Машки конектор со право агол articulating агол дека може да се прилагоди на 90-degrees Suitable за 802.11 abgn и 802.11 ac Mounts директно врз RP-SMA-женски конектор на уредот.Фреквенции : ◦2.4 GHz ~ 2.5 GHz / 4.9 GHz ~ 5.8 GHz Gain : 2d Bi V.S.W.Р : Помалку од ≤2.2 : 1 Impedance : 50 ohms Dimensions : 57 x 16.5 x 8mm Lead-слободни и ROHS compliant GORITE PN # ГР-КАПАК-890.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата