ChemSet 633 Брзо Поставување Епоксидна - 25mL Рака Шприц 1:1 - СЕКОЈА

ChemSet 633 Брзо Поставување Епоксидна - 25mL Рака Шприц 1:1 - СЕКОЈА

Достапно за вашата нарачка
DEN 290.16
Залиха:

Висока затегнувачка цврстина (2,500 psi).Добар растворувач отпорност на гас, нафта и други растворувачи.Не-дисторзии што го прави идеален за употреба на вертикалните површини.Одлична јазот пополнување квалитети без огромна намалување.Брзо лекување за undermount потоне подлога или други сврзувачки елементи на машини и опрема.Хемија-Наместете 633 5-Минута Гел Епоксидна е брзо-лекување, thixotropic, не-миграција лепила наменети за пополнување празнини и поврзување груб или мазни површини.Исчезнувањето сина боја ви кажува кога производот е измешаат за лесна употреба!Наменети за Употреба : Сврзување метал, керамика, дрво, бетон, керамика, ткаенини, челик и вертикални површини.Исто така се користи за поврзување на undermount потоне подлога за природен камен countertops.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата