5Pcs Quilting Шаблони, Јасно Акрилик Шема Матрицата Мувла Поставите Кожа Занает Quilting Шиење Алатка DIY Занает Quilting и Комбинација Обрасци

5Pcs Quilting Шаблони, Јасно Акрилик Шема Матрицата Мувла Поставите Кожа Занает Quilting Шиење Алатка DIY Занает

Достапно за вашата нарачка
DEN 218.16
Залиха:

Професионална Алатка : Овие акрилик матрицата обрасци може да се користи како quilting, шиење, занает, patchworks владетел за quilting и patchworks.Премиум Материјал : Овие акрилик матрицата шаблони се направени од премиум акрилик материјал, кој обезбедува висока издржливост.Различни Големини : Овој пакет вклучува 5 акрилик матрицата обрасци со различни големини, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби.За DIY : Овие акрилик матрицата шаблони се погодни за било DIY проект и професионален дизајн, повеќе погодност.Обновливи Алатка : Овие акрилик матрицата шаблони со парична казна изработка и единствен лице, тие се обновливи.Спецификација : Предмет Тип : Акрилик Stencils Материјал : Акрилик Спецификација за Производ : 5 Pcs Апликација : домашна Употреба Примена предмет : Повеќето Сценарија Производ Големина : Прибл. 10 x 10cm / 3.94 x 3.94 во Прибл. 9 x 9cm / 3.54 x 3.54 во Прибл. 7.5 x 7.5 cm / 2.95 x 2.95 во Прибл. 6.5 x 6.5 см / 2.56 x 2.56 во Прибл. 5 x 5cm / 1.97 x 1.97 во Пакет Листата : 5 x Акрилик Stencils Забелешка : ве Молиме овозможи 0 до 2 cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Кон својствата

Item Type:
Acrylic Stencils
Material:
Acrylic
Product Specification:
5Pcs 
Application:
Household Use
Application Scope:
Most Scenarios
Product Size:
 
Approx. 10 x 10cm / 3.94 x 3.94in :
Approx. 9 x 9cm / 3.54 x 3.54in :
Approx. 7.5 x 7.5cm / 2.95 x 2.95in :
Approx. 6.5 x 6.5cm / 2.56 x 2.56in :
Approx. 5 x 5cm / 1.97 x 1.97in :
Package List:
5 x Acrylic Stencils :
Note:
Please allow 0 to 2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Најдобри предлози во категоријата