Melin Алатка CCFP-M Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, Roughing Намали, 30 Сте Хеликс, 5 Флејта, 5.5000 вкупна Должина, 1 Сечење Дијаметар О?

Melin Алатка CCFP-M Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, Roughing

Достапно за вашата нарачка
DEN 3001.68
Залиха:

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Груба финиш е произведен од кои може да се бара по завршувањето помине.Овие алатки ќе се фрлам намали.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Поради пофини синусоидална форма на сечење на работ, пофини чипови се произведени од груб терен, која се полесно испуштивме надвор и намалување на ре-сечење и пакување.Груба финиш е произведен од кои може да се бара по завршувањето помине.Овие алатки ќе се фрлам намали.За Плитки Axial Длабочини и Профилот на Парчиња.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата