Анти-пропадна Практични Масло Филтер за Смена Алатка, Масло Филтер за 3-Вилицата Смена, за Отстранување на 53mm да 108mm Масло Филтри Одржување

Анти-пропадна Практични Масло Филтер за Смена Алатка, Масло Филтер за 3-Вилицата Смена, за Отстранување на 53mm

Достапно за вашата нарачка
DEN 431.76
Залиха:

Лесен дизајн, компактни димензии, пренослив и практичен.Отстранува масло филтри кои се движат во големина од 53mm да 108mm.Направен од висок квалитет на закорави од легиран челик, со голема сила, носат-отпор, издржливи во употреба.Може да се прилагоди на големината слободно, лесно за ракување.Анти-пропадна, силна потпора, не е лесно да се изгубат.Направен од висок квалитет на закорави од легиран челик, со голема сила, носат-отпор, издржливи во употреба.Лесен дизајн, компактни димензии, пренослив и практичен.Анти-пропадна, силна потпора, не е лесно да се изгубат.Може да се прилагоди на големината слободно, лесно за ракување.Отстранува масло филтри кои се движат во големина од 53mm да 108mm.Погоден за 1/2 д-р вози алатка или 13/16 ротари се справи.

Кон својствата

Material:
Steel
Weight:
370g/13.1oz
Color:
Black
Maximum expansion size of 3-jaw:
108mm / 4.3in
Minimum expansion size of 3-jaw:
53mm / 2.1in
Package List:
1 x Oil Filter Wrench :

Најдобри предлози во категоријата