POPETPOP 400 Листови Сина Лакмус Киселина Хартија Лакмус Тест Хартија Ленти Тест за pH Плунка Урина Вода Почва за Тестирање Храна за Миленичиња Исхрана Следење на pH вредн

POPETPOP 400 Листови Сина Лакмус Киселина Хартија Лакмус Тест Хартија Ленти Тест за pH Плунка Урина Вода Почва

Достапно за вашата нарачка
DEN 1701.60
Залиха:

5 пакети на 400 листови на сино лакмус хартија, доволно количина за да ги задоволат вашите различни потреби.сина научни лакмус хартија.А за да се утврди без сомнеж, ако еден раствор е кисела.сина лакмус хартија ph тест ленти.Нема боја шема е потребно да се утврди наоди.сина киселина тестер на хартија.Лесен за употреба и ракување, наставниците и учениците се достапни.експеримент лакмус киселина хартија.Нека ви објасни на знаење во книги конкретно, што го прави полесно за учениците да научат.урината лакмус хартија.Опис на 400 Листови Сина Лакмус киселина Хартија Лакмус Тест Хартија Ленти Тест за p H Плунка Урина Вода Почва за Тестирање Храна за Миленичиња Исхрана p H Следење Карактеристики Боја : Како што е Прикажано Материјал : Хартија Големина : 7 X4. 5 X0. 5 CM Пакет Вклучувајќи 5 Packs на 400 Листови на x Сина Лакмус Хартија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата