2 Парчиња Dual-ронки Дијамант Острат Камен Датотека Алатка за Професионална Кујна Усовршувајќи Челик Метал Датотека Нож Sharpeners со Рачка за Секира Hatchet Сечилото Градин

2 Парчиња Dual-ронки Дијамант Острат Камен Датотека Алатка за Професионална Кујна Усовршувајќи Челик Метал Датотека

Достапно за вашата нарачка
DEN 359.76
Залиха:

Сигурен материјал : нож челични острилка усвојува дијамант песок на мелење површина, безбеден и сигурен, не е лесно да се дент или мелење рамни, носат-отпорни, и корозија-отпорни, и дршката е изработен од ABS и материјални, не се лизга и водоотпорен, која може да ви послужи за долго време и е лесен за одржување.Преносни големина : целосната должина на двострано метален нож острилка е околу 22 cm/ 8.66 инчен, а ширина околу 2 см/ 0.79 инчен, компактен да се стави во џеб или алатка торба, едноставен за чување и носат.Повеќе сцени : на усовршувајќи нож острилка датотека е главно за брзо полирање и обработка на камен, исто така, за некои полирање на работ и површината, која може да се примени во гранит, мермер, бетон, стакло полирање и така натаму.Лесно да се справи со : опремени со не се лизга рачка, челик кујнски нож острилка е удобен и удобно да го носите во раце и овозможува ефикасен и брз начин да полски вашиот нож.Пакетот вклучува : постојат 2 парчиња на алатка острат датотеки во пакетот, добар избор за готвачи, градинарство ентузијасти, campers, отворено спортски ентузијасти, и авантуристи.Применливи нож видови : готвач нож острилка може да се примени за да се изостри со хеликоптер нож, секојдневниот џебен нож, овошје нож, Јапонски стил нож, секира, готвач нож за сечење нож, итн.Двојно големини на gritting може да ги исполни вашите различни барања да посочената рабови.Како да го користите : Држете го цврсто да се справи со и одберете го грубо брусење на 200 ронки.Го држат грубо брусење површината на умерено агол на алатка и се повлече напред и назад со соодветни сила на 3 до 5 пати.Флип на острат камен и да го користите фино брусење површина од 400 ронки на ист начин.Карактеристики : Материјал : дијамант песок, АБС Боја : црна и сребрена Големина : 22 cm/ 8.66 инчи во должина од 2 cm/ 0.79 инчен во ширина Пакетот вклучува : 2 x Мал фајл алатки за метал Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки во големина.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата