Makemake Органски Органски Муслин Креветчето Лист GOTS Сертифицирани Органски Памук Опремени Креветчето Лист Поставите Грациозен Дише Не Токсични Бебе Години Муслин О?

Makemake Органски Органски Муслин Креветчето Лист GOTS Сертифицирани Органски Памук Опремени Креветчето Лист Поставите

Достапно за вашата нарачка
DEN 623.76
Залиха:

Органски памук муслин е грациозен и дише, кој му дава мека ткаенина релаксира изгледаат и се чувствуваат дека е издржлив и носи добро со текот на времето Пред изми за екстра мекост и минимално намалување .Цврсто вткаена дарежлив тема смета значи дека овие органски креветчето листови излезе на измијте го гледа како добар, како тие да не се случува во.Заврши бебе регистар со други предмети во нашата градинка постелнина колекција со родово-неутрални модерна палети и дизајни за момчиња и девојчиња.Муслин е најмногу дише & мека ткаат и помага да се промовира потивок поздрав сон.Уште подобро, тоа е GOTS уверение, што значи тоа е ткаени од најчиста материјали и слободни од штетни хемикалии & токсини.Продолжување на топлина и удобност на прегратка со нашиот небесен органски креветчето листови.ПАРОВИ И СО МОДЕРЕН ЕНТЕРИЕР - Uber-шик газа со другиот изгледа дека само отелотворува најдобро од сите сезони во ткаенина.Натопени со љубов и murmured спомени се вткаена во секој влакна на прекрасни муслин дека само станува помек со секое миење.Креветчето опремени лист е еластична сите околу себе за дополнителна безбедност.ГОЛЕМА БЕБЕ ТУШ / ОДМОР ПОДАРОК - Доаѓа убаво спакувани во обновливи памук торба подготвени за kinki.Секоја точка во овој сет е направен од чист органски памук муслин така, тоа е мека и кул на бебешка кожа.Плус, овој пакет е GOTS уверение, златен стандард за органски текстил, за поздрав ноќен сон и вашата гаранција на висок квалитет на органски производ.НАМЕРНО ПОБЕЗБЕДЕН ДИЗАЈН - Нашите органски креветчето лист со 8" длабок џеб & премиум со екстра еластичен водат овозможува побезбедна, snugger собере околу до 6" дебела креветчето душек.Тоа надминува органски влакна барања, не содржи ограничени хемикалии и ги исполнува строга општествена одговорност стандарди.Органски памук значи нема VOCs или шансите на off-gassing дека малку од нив се исклучително ранливи на.Детали Кои Matter Made од 100% органски памук муслин.Тоа е дизајниран за модерен изглед вие нема да најдете никаде на друго место.Машина за миење ладно, собори сува ниска.Визуелно, таа има една убава drape и Uber-шик другиот изгледа дека само отелотворува најдобро од сите сезони во ткаенина.СОВРШЕН КРЕВЕТЧЕТО ЛИСТ - Ова муслин креветчето лист собата е buttery soft & дише за бебето удобност преку ноќ.На вибрацијата е свеж и модерен со crinkled текстура.Органскиот памук се одгледува без употреба на штетни токсини.Далеку од обичните, оваа ултра мека креветчето лист во неутрална палета е класика, чисти, и секоја мајка го подига е сон расадник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата