Abimy Магија Пракса Copybook за Деца, Обновливи Пишување Пракса Книга, Магичен Следење Тетратка, Calligraphy Следење на Книгата, Деца е Предучилишна Едукативни Играчки, Децата

Abimy Магија Пракса Copybook за Деца, Обновливи Пишување Пракса Книга, Магичен Следење Тетратка, Calligraphy Следење

Достапно за вашата нарачка
DEN 2234.40
Залиха:

Магичен Следење на Практикум - Со оваа вежба книга, ќе разиграно поддршка на вашето дете graphomotor вештини и да се подготват за пишување на букви и броеви.Особено погоден за возраст од 2?6 во градинка, пред-училиште, училиште за почеток и првите години на училиште.Магичен Следење на Книга - Во книгата, концентрација линија следење на остварувањето страници алтернативна со боење страници.Внимателно дизајнирана слика илустрации ве покануваме да ги пронајдат линии на бројките.Магичен Следење на Практикум - Линии и форми за почетници : Едноставни и кратки вежби се обезбеди рана успеси и признавање на насоки, облици и линии, заедно со првите искуства на рака-око координација.Магичен Следење на Практикум - Врти и сводови за напредни : Циклуси, куки, и промени во насока на подобрување на детето се чувствуваат за одржување и водење на пен правилно.Магичен Следење на Практикум - Симболи и слики : Цртање првиот едноставни слики и фигури е забавно, го зајакнува вашиот детската самодоверба и, исто така, развива имагинацијата.Тоа несвесно го поддржува чувство за математички фигури, знаци, и symmetries. 1.Со оваа вежба книга, ќе разиграно поддршка на вашиот детето graphomotor вештини и да се подготват за пишување на букви и броеви.Особено погоден за возраст од 2?6 во градинка, пред-училиште, училиште за почеток и првите години на училиште.2.Во книгата, концентрација линија следење на остварувањето страници алтернативна со боење страници.Внимателно дизајнирана слика илустрации ве покануваме да ги пронајдат линии на бројките.3.Линии и форми за почетници : Едноставни и кратки вежби се обезбеди рана успеси и признавање на насоки, облици и линии, заедно со првите искуства на рака-око координација.4.Се врти и сводови за напредни : Циклуси, куки, и промени во насока на подобрување на детето се чувствуваат за одржување и водење на пен правилно.5.Симболи и слики : Цртање првиот едноставни слики и фигури е забавно, го зајакнува вашиот детето самодоверба, а исто така се развива имагинацијата.Тоа несвесно го поддржува чувство за математички фигури, знаци, и symmetries.Напомена : ве Молиме овозможи 1-3cm отстапување се должи на прирачник measurement Actual боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлина effect Description : Материјал : Cardboard Page : 32/36/64/76 Големина : како shown Include : 1 сет x Магичен Следење Тетратка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата