Weldental Chewtab Нежно Паста За Заби Белење На Таблети Тропско Овошје

Weldental Chewtab Нежно Паста За Заби Белење На Таблети Тропско Овошје

Достапно за вашата нарачка
DEN 286.80
Залиха:

Еко-пријателски - 60 таблети.Обновливи стаклено шише.Refills на располагање, кои се 3 x 60 брои во пластични слободни пакување.Џвака Четка Насмевка.Не-ГМО Ксилитол паста за заби таблети.SLS слободни и Флуор слободни.Сода бикарбона е ефикасна во отстранување на површинските дамки и има исклучително ниско ниво абразија.Тоа, исто така, веднаш создава alkalinity кој помага да се отстрани дамките, избелуваат забите и зајакнување на емајлот.На алкална устата се стврднува вашиот глеѓ што го прави помалку подложни на дамки.Chewtab Нежно Белење глеѓ е безбедно.Без непотребни состојки или спојници.Без груби абразиви.Емајлот безбедно.Природни состојки.Произведени во Америка.Пријател на планетата.Нежно на забите и непцата.Нежна Пристап за Подобро Орално Здравје.Нашата единствена формула е не додадена абразиви.Паста за заби таблети кои се богати со Ксилитол.Идеален за секојдневна употреба и патување.Без непотребни состојки.Повеќето паста за заби содржи Силициум (Силициум Диоксид).Силика е абразив.Белење на заби со триење обезбедува краткорочна корист, но може да се создаде емајлот на тежината во текот на подолг рок.Користете го двапати дневно да се создаде Алкална устата.На Алкална устата е здрава уста.Нежно гризење на таблета.Џвакањето на парична казна конзистентност, и четка, како што нормално би.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата