3.7 v 402040 300mah Литиум Батерии за Велосипед Taillight Smart Watch GPS Li-Полимер Батерија,1piece

3.7 v 402040 300mah Литиум Батерии за Велосипед Taillight Smart Watch GPS Li-Полимер Батерија,1piece

Достапно за вашата нарачка
DEN 623.76
Залиха:

Премиум 3.7 V, 300m Ah 402040 батерија Li-Po батерија.Минијатурни дизајн, мала тежина и преносни.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред, се одликува со висока енергетска густина и екстра долг животен век.Вграден-во интелигентни заштита PCB модул, ефикасно да го спречува над задолжен, со текот на испуштање, во текот тековната и краток спој.Идеален батеријата за MP3, MP4, MP5, GPS, smart watch, машина, видео камера, опрема за следење, LED светло, индукција светилка, велосипед taillight, возење рекордер, радио, СРЕДИНАТА, PDA, PSP, козметички & масажа инструмент, и други уреди со иста батеријата големина и капацитет.Спецификации:Модел : 402040 Type : Литиум battery Capacity : 300m Ah Rechargeable : YESCharging Напон : 4.2 VRated Напон : 3.7 VWorking Температура : -20°~50°Димензии(L*W*H) : За 40x20x4mm/1.57x0.79x0.16.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата