Путер Сад со Капак за Countertop и Пинг - Бел Мермер Путер Чувар со Стаклен Капак - рачно изработени

Путер Сад со Капак за Countertop и Пинг - Бел Мермер Путер Чувар со Стаклен Капак - рачно изработени

Достапно за вашата нарачка
DEN 791.76
Залиха:

Тука е елегантен решение за путер чувар да го оставиме на шалтер (или во фрижидер) и се движи со леснотија да било маса амбиент без разлика дали сте создавање на рафинирани вечера партии или опуштено breakfasts.Овој елегантен путер сад со капак прави покаже затка додаток додека сеуште одржување на путер (или вашиот омилен крем сирење) свежа, вкусна и чисти.Рака врежан бел мермер путер чувар основа и рачно изработени стаклен капак направи овој уникатен путер сад за храна-одделение безбедно, тешко, издржлив, и не-стап за лесно расчистување.Иако ние ја нарекуваат "farmhouse путер сад", нејзиниот свилен изглед всушност ќе одговара на било какви оркестарот.Добра тежина, чиста, пронаоѓа жалба ќе се создаде шармантна присуството дека вие, вашето семејство и гостите ќе уживаат.Оброците треба да бидат празници за очи премногу.Па изберете една внимателен подарок за себе или вашиот најдобар пријател, кој е уникатен, безвременски и направена да трае!.Кога се работи толку тешко да се постави прекрасен табела за секоја прилика или секојдневна употреба, тоа само ќе изгледа вошлив за да додадете пластични путер сад да табелата со други убави јадења, не ќе него?Нека ова прекрасно мермер путер носителот ракува со стаклен капак биде покрај тоа што ја надополнува вашата празници оркестарот.Ова не е само одлична путер чувар, тоа е исто така се идеални за крем сирење, како и.Елегантен дизајн карактеристики на рачно изработени стакло врвот капак и рачно резбани рамен бела мермерна плоча.Едноставно се покрие путер со горниот капак и се чува овој путер складирање сад на кујната контра или во внатрешноста на фрижидерот кога не е во употреба.Нејзините не само стилски складирање тоа двојки како служи јадење да се служи вкусна мезе за вечера гостите или да се задржи путер, маргарин или крем сирење блиску на дофат на раката за вашите гости на вечера или чај партија кога не се користи во вашиот појадок табела секојдневно.На елегантен и едноставен дизајн го прави ова јадење изгледа доста деликатна и може да додадете контакт на декоративни вниманието на вашата кујна или трпезариска маса што го прави погоден за секој дом оркестарот стил.Подарок оваа класична кујна додаток за себе или вашиот најдобар пријател.Вие нема да се жалам!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата