Dual SATA да Мини-PCIE Адаптер

Dual SATA да Мини-PCIE Адаптер

Достапно за вашата нарачка
DEN 642.00
Залиха:

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Dual SATA да мини-PCIE Адаптер.Микро SATA Кабли PN# MPCI-E-2 X7 P-PWR.Автентични само ако се продаваат од страна на Микро SATA Кабли.Категории : Вози Адаптери, се Вози Конвертори, MSATA Адаптери / мини PCI-E, PCI & PCI-E Производи, PCI / PCI-E Картички, мини PCI-E Адаптери.На SATA да m PCIe адаптер е конвертор алатка за PCI-E интерфејс.Овој модул ви овозможува да се поврзете било SATA уред за PCI Express мини cardslotthrough стандард SATA кабел.Доаѓа со монтажа extender braket.Спецификација & Функција : Use ASM1061 единствен чип, 1-лејн PCI Express до 2-порта Serial ATA II Домаќин Controller Compliant со Serial ATA AHCI (Напредно Домаќин Контролер Интерфејс) Spec.Reversion 1.0 во Согласност со PCI Express База Spec.Ревизија 1.0 a, Поддржува 1-Лејн 2.5 Gbps Compliant со Gen1i, Gen1m, Gen2i и Gen2m Serial ATA II : Електрични Спецификации.Revision Supports 2-3.0 порт Gbps SATA II interface System Барања : Мини PCI-E slot Operating Систем : Windows 2 K/XP/2003/Vista BSD/Free BSD Free BSD 5.5 BSD/Open BSDOpen BSD 4.0 Linux/Redhat/Fedora Fedora Core 5 Linux/Suse Suse 10.0 Linux/Gentoo Gentoo 2006.0 Linux/Ubuntu Linux Ubuntu 6.06/RHEL RHEL 4.4 Linux/CENTOS CENTOS 4.4 Linux/Suse Претпријатие Suse Претпријатие 10 Suse Претпријатие 10 Linux/Други Линукс Distrbution Kernel 2.6.16 Unix/Solaris Solaris 10 NAS/Free NASFree NAS 0.65 NAS/Open Filer Open Filer 2.1 NAS/Opene-NASMAC OS X*MAC OS 10.4.3 MAC OS 10.5 Микро SATA Кабли PN # MPCI-E-2 X7 P-PWR.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата