Крстот-Поврзани Полиетилен Пена Лист Без Лепило - 2 Дебела x 12 Широк x 12 Долго

Крстот-Поврзани Полиетилен Пена Лист Без Лепило - 2 Дебела x 12 Широк x 12 Долго

Достапно за вашата нарачка
DEN 355.20
Залиха:

Облик : Лист; Клеточен Тип : Затворена Ќелија; Материјал : Полиетилен.Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќелија; Поддршка Тип : Полиетилен.Дебелина : 2"; Width : 12"; Должина : 12".Боја : Сива; Текстура : Мазна; Компресија Девијации во 25% : 7 psi; Густина : 2 кг / cu.ft.; Затегнувачка Цврстина : 40 psi.Температурата Опсег : -20° до 160° С; Спецификации се Сретна : УЛ 94 HF-1. Полиетилен пена е разновиден материјал се со добра хемиска отпорност која се користи за шок апсорпција и тапацир.Овие плочи се направени од крстот-поврзани полиетилен, кој го подобрува силата и хемиска отпорност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата