Метал Тркало на Автомобилот вентилот на Гумата Матични Капи Одговараат за Chevy Chevrolet Автомобил Колорадо Тахо Silverado Malibu Приградски Camaro Cruze Equinox Sonic Логото Стил, Декорац

Метал Тркало на Автомобилот вентилот на Гумата Матични Капи Одговараат за Chevy Chevrolet Автомобил Колорадо Тахо

Достапно за вашата нарачка
DEN 208.56
Залиха:

【МАТЕРИЈАЛ】 : матични капи се направени на квалитетот месинг и површината е хром позлатен, трајни и анти-корозивен, осигурете се долго време на употреба. 【ТЕХНОЛОГИЈА】 : Die фрлија на бакар лиење во едно време.Позлата на површината за да се избегне метал oxidization, rusting и за подобрување на отпорност на корозија, отпорност на абење, текстура и glossiness. 【Лесно да се Инсталира】 : Со Гумени Печати внатре, Може да го замени оригиналниот лошо вентил капа ,capdustproof и водоотпорен метал вентилот на гумата матични капи, совршено се заштити вашиот гуми вентили, ги прошират своите служат живот.на пневматик, а исто така ја покажуваат убавината карактеристика на пневматик. 【Мулти-функција】 : ① Спречување на дупна гумата од автомобилот и да се обезбеди стабилна гуми притисок.② Заштита на вентил јадро , корозија поради директен контакт со глина, вода и снег.③ Се Обезбеди безбедно возење. 【По-продажбата на услугата】 : Ако имате било каков проблем , ве молиме да не контактирате.А.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата