Nexel - 18x24x63, 5 Ниво, Прилагодлив Жица Shelving Единица, NEXGuard Анти-Микробиолошка Агент, NSF Наведени Комерцијални Складирање Багажник, Сина Nexelon, Израмнување на нозе

Nexel - 18x24x63, 5 Ниво, Прилагодлив Жица Shelving Единица, NEXGuard Анти-Микробиолошка Агент, NSF Наведени Комерцијални

Достапно за вашата нарачка
DEN 7379.76
Залиха:

5-Полица Shelving Единица Димензии : 18" x 24" x 63".Nexelon Стартер Единици функција врвот на линијата сина боја металик заврши дизајниран да се справи со екстремни влажни, топли или студени средини, NSF одобрен за влажно или суво употреба.Вклучува NEXGard, анти-микробиолошка агент кој ја штити епоксидна слој од бактериите, мувлата и mildew кои предизвикуваат дамки, мириси и производи на деградација.Отворен дизајн зголемува воздух и светлина циркулацијата и ги прашина акумулација.Полиците лесно да се прилагоди без алатки и усогласување точно во 1" на зумот.Засилен полиците со заварени површината ребра за дополнителна сила, 800lb Полица Capaxity.Совршен за влажно или суво употреба и.NEXEL е shelving се користи низ целата земја, за foodservice, здравствена заштита, комерцијални, индустриски и потрошувачки апликации и е најсилниот shelving во индустријата.Nexelon Стартер Единици функција врвот на линијата сина боја металик заврши дизајниран да се справи со екстремни влажни, топли или студени средини.Стартер Единица вклучува 4 мислења со израмнување на нозе, 4 жица полиците и пластични snap на ракавите за да се обезбеди полиците да мислења.NEXGard®, анти-микробиолошка агент, ја штити епоксидна слој од бактериите, мувлата, и mildew што предизвикува мириси и производи на деградација.Карактеристики : Засилен полиците со заварени површината ребра за дополнителна сила.Отворен дизајн, да го зголеми воздух и светлина циркулација и да се минимизира прашина акумулација.Вклучува 4 мислења, 4 полици и се распарчи на ракавите.Полиците лесно да се прилагоди без алатки во 1" на зумот.NEXGard анти-микробиолошка агент.NSF одобрен за влажно или суво употреба.Ограничен доживотна гаранција против ' рѓа и корозија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата