1797 Автомобил Налепници Decals Додатоци НАС САД Америка Знаме Ѕвезди Ленти Метал Возило Украси Амблем Вратата Браник задната врата на Багажникот Алуминиум Легура Вод?

1797 Автомобил Налепници Decals Додатоци НАС САД Америка Знаме Ѕвезди Ленти Метал Возило Украси Амблем Вратата

Достапно за вашата нарачка
DEN 191.52
Залиха:

【ГОЛЕМИНА】4.13 во x 1.21 во x 0.09 во(104.9 mm x 30.3 mm x 2.2 mm) 【КОЛИЧЕСТВО】2 парчиња decals. 【МАТЕРИЈАЛ】Високо квалитетни алуминиумски легури & јасно епоксидна површина, водоотпорен и издржливи. 【АПЛИКАЦИЈА】decal може да се сокрие гребнатини на вашето возило и да се направи вашето возило толку кул. 【КАРАКТЕРИСТИКИ】decal направи вашето возило различни од другите, тоа е добра practicability и украсни. 【БЕЛЕШКИ】①In цел да се направи decal повеќе леплива, особено во зима, на задната лепило ќе биде ослабен, ќе може да се загрее на лепило со фен 3-4 секунди пред лепење, и назад лепило ќе биде повеќе леплива. ②The decal е тешко и unbendable, па се држи на decal на рамна површина. ※Ние стоиме зад нашите производи цело време.Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со нашите производи, pls не двоумете се да контактирате со нас за да добиете поддршка. ■ИНФОРМАЦИИ : ●Име : САД знаме decals. ●Боја : Бела & црно. ●Големина : 4.13 во x 1.21 во x 0.09 во(104.9 mm x 30.3 mm x 2.2 mm)/pc. ●Количина : 2 парчиња. ●Материјал : Алуминиум легура & јасно епоксидна површината. ●Позиција : Возило површината. ●Одговара за сите возила. ■КАРАКТЕРИСТИКИ : ●Направени од високо квалитетни алуминиумски легури & јасно епоксидна површина, водоотпорен и издржливи. ●Може да се сокрие гребнатини на вашето возило и да се направи вашето возило толку кул. ●направете вашето возило да се различни од другите, тоа е добра practicability и украсни. ■ИНСТАЛАЦИЈА МЕТОД : ●се Чисти со влажна крпа за да се отстрани маснотии и прашина,ако возилото е ново восок, користите некои алкохол за да се отстрани вишокот на восок. ●Откине го капакот на задната лепило и топлина на лепило со фен за коса. ●Стап decal на површината. ●Заврши.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата