MyFunkins Обновливи Крпа Лице Маски за Деца - Pleated со Прилагодливи, Комфор-Одговара Уво-циклуси

MyFunkins Обновливи Крпа Лице Маски за Деца - Pleated со Прилагодливи, Комфор-Одговара Уво-циклуси

Достапно за вашата нарачка
DEN 527.76
Залиха:

Funkins pleated лице маски се : - Достапни во две големини : деца големина е направен за деца на возраст од 3 до 9.- Машина перат, обновливи - Направени од дише, памук ткаенини - Украсени со забава, whimsical модели - Не се соодветни за деца на 2 и под - За потрошувачите употреба.Тоа е зошто My Funkins дизајниран сите наши маски користење на светли и весели бои и дезени за да им помогне на вашето дете да се прилагоди облечени и гледаат оваа нова гардероба главен.Удобно, обновливи лицето маска за секојдневна wear Our Funkins Обновливи Крпа Лицето Маска е паметен, еко-пријателски решение да се задржи вашата лицето, устата и носот се покриени од несакани елементи кои лебдеат во воздухот.ДОВЕРЛИВИ наградуваниот FUNKINS БРЕНД : Секој Funkins лицето маска е внимателно конструирани, со цел да се вклопи совршено и направи од дете-friendly ткаенини кои се CPSIA во согласност; ве Молиме имајте во предвид дека Американската Академија за Педијатрија препорачува децата помлади од возраст на 2 НЕ носат лицето покривање.ЛЕСЕН И ДИШЕ : Љубов направена од мека, дише памучна ткаенина, нашите обновливи pleated маски се дизајнирани за да го гушнавте вашето лице удобно додека обезбедување на потребните покривање на устата и носот.Не за професионална use Face денот, Funkins начин!Во Март 2020 година, како резултат на моменталната глобална ситуација, нашата компанија repurposed ткаенини од нашите салфетка линии, со цел да се направи перат и еднократно ткаенина лице маски за возрасни и деца на возраст од 4 и нагоре.Нашите маски се дизајнирани и направени во врска со Американската Академија за Педијатрија и Здравје Канада упатства, користење на меки, удобни и цврсто вткаена памук ткаенини што се печатени користење на ниско влијание бои.Тоа е зошто My Funkins создаде маски во двете дете И возрасен големини користење на нашите светли, забава, дете-friendly модели.Забава ткаенини за да им помогнат на децата да се прилагоди на оваа нова гардероба staple Getting вашето дете да се носат маска може да биде предизвик, и ги гледаат возрасните во темно обоени лице покривки може да биде застрашувачки за малечки. Возрасни големина е погоден за поголеми деца и возрасни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата