Растенијата Терапија Тематски 10mL Сет од 3 Етерични Масла се Тркалаат На Мешавини Микроб Разурнувачот, Смирување На Детето, & Nighty Ноќ, 1/3 Оз, kidsafe (bezbednost za decata Топ 3 (3 Пар

Растенијата Терапија Тематски 10mL Сет од 3 Етерични Масла се Тркалаат На Мешавини Микроб Разурнувачот, Смирување

Достапно за вашата нарачка
DEN 1991.76
Залиха:

Со Растителна Терапија kidsafe (bezbednost za decata Топ 3 Roll-On, Set 3-Пакет, можете да го пробате 3 различни етерични масла мешавини кои се пред-разводнета за тематски апликација која е безбеден за деца.Се изгради од вашиот етерично масло колекција со формули, кои се дизајнирани за да биде разновиден.Овој сет содржи 3 1/3-унца етерично масло roll-on мешавина стапчиња, и секоја од нив нуди свој здравствени придобивки.Да ги користите овие тематски апликација мешавини да се применуваат директно на вас или вашето дете е кожата да се промовира целокупната благосостојба.Овие шишиња дојде пред-разредена во Fractionated Кокосово Масло, па тие се на безбедно да се аплицираат за возрасни и деца.Комплет вклучува специјално направени Растенијата Терапија мешавини : Микроб Разурнувачот, Смирување на Детето, и Nighty Ноќ.Овие мешавини се одлични за совладување сезонски болести, релаксација, и забавување во текот на ноќта.Секој напомна на нафтата се вклопуваат во овој сет има свои вредни особини кои одат на долг пат за да му помага на вашето дете целокупното здравје.За здраво дете за време на сезона на грип или релаксирана една пред спиење, употреба на ова Растение Терапија kidsafe (bezbednost za decata Топ 3 Roll-On, Set 3-Pack и ќе отвори светот на етерични масла за вашето дете.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата