Fiebing е Deglazer

Fiebing е Deglazer

Достапно за вашата нарачка
DEN 613.44
Залиха:

Ги подготвува сите видови на кожа за бои и завршува.Силна заврши stripper, ова deglaze отстранува пигментирани бои и повеќето врвот палта.Да се применуваат со груба ткаенина и се повторува се додека стариот крај е отстранет.Тест deglaze на мали, inconspicuous област пред да аплицираат за целиот објект.Ги подготвува сите видови на кожа за бои и завршува.Силна заврши stripper, ова deglaze отстранува пигментирани бои и повеќето врвот палта.Се подготвува кожа за refinishing.Содржи природни масла кои враќање на оригиналните мекост и текстура на кожа.Да се применуваат со груба ткаенина и се повторува се додека стариот крај е отстранет.Оставете да се исуши пред да refinishing.Тест deglaze на мали, inconspicuous област пред да аплицираат за целиот објект.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата