6001 активниот јаглен Филтер Касети Замена за Гас Респираторните, Пакување од 2 Поединечни Филтер Касети, Погоден за 6100/6200/7501/7502/6502/6800

6001 активниот јаглен Филтер Касети Замена за Гас Респираторните, Пакување од 2 Поединечни Филтер Касети, Погоден

Достапно за вашата нарачка
DEN 287.76
Залиха:

【Универзална да го Користите】Можете да ги купите според замена потребите на маска модел што го поседувате, Нашите филтер е погодна за 6100/6200/7501/7502/6502/6800 Лицето Маска. 【Професионални Филтрација Систем】На гас маска со двојно филтрација за професионални лична заштитна, опремени со двоен филтер касети и електростатско филтер памук двојно филтрација. 【Мулти-Сцена Користете ја】Филтерот Кертриџ може да се користат за да се спречи некои цврсти и суспендирани честички.Можете да ги користите во различни работни апликации, вклучувајќи петрохемиски, хемиската индустрија производство, градежништво, транспорт, објект канализација, генерален производство, индустриски одржување и повеќе. 【Како да Инсталирате】Стави филтер за памук на филтерот кутија, Комбинираат филтер кутија со капак, Затворете ги цврсто.Целта две точки на филтерот кутија и телото на лицето маска на хоризонтална линија, потоа врзете ги.Ротирање на филтер кутија насока на стрелките на часовникот за да се обезбеди. 【Најдобра Услуга】Нашата цел е да ви донесе голем шопинг искуство, во прилог на обезбедување на високо-квалитетни производи и одлични услуги на клиентите, ако имате било какви прашања во текот на купување и користење на процесот на, ве молиме слободно да контакт.КАРАКТЕРИСТИКИ : 1. Производот има повеќе права во еден чекор : тоа може ефикасно да се заштити формалдехид прав, карбонски disulfide, acetone и органска пареа. 2. На трапезоидна дизајн ја зголемува филтер област и да се задржува дишењето се изедначи. 3. Мулти-слој на отпадните може да биде филтрирана постојано. 4. Центарот на гравитација нишалки назад, што не е лесно да предизвика замор на вратот и се согласува да ергономија. 5. Ротирачките бајонет дизајн го прави интерфејс повеќе цврсто поврзан со главниот маска, и бајонет дизајн го прави полесно да се замени додатоци.НАПОМЕНА : Ние ви препорачуваме да го промените филтерот за памук на секои осум часа на работа.Кога ќе почувствувате дека дишењето на отпорот станува се поголем, филтерот памук е валкана, и тоа е оштетена, треба да се филтерот памук во времето.Нашите производи се погодни за 6001cn, 5n11, 6100, 6200, 7502, 6800 лицето маска.ПРОИЗВОД ПАКЕТ : 2 * отров филтер кутија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата