Лаванда Етерични Масла-Уверение Вегетаријанска-Премија Одделение на Мирисни Масла(0.5 мл. Пакување од 2)

Лаванда Етерични Масла-Уверение Вегетаријанска-Премија Одделение на Мирисни Масла(0.5 мл. Пакување од 2)

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

Производ Апстракт : Лаванда фабриката е вуди зимзелени храст, до 1 метар висок, со бледо зелена, тесен линеарна лисја и виолетова сини цвеќиња.Целото растение е покриен со масло жлезди, кои се во облик на ѕвезда влакната кои ги опфаќаат растенијата.Мешавини Со : Bay, Бергамот, Камилица, Clary Мудрец, Здравец, Јасмин, Лимон, Мандарина, Портокал, Palmarosa, Пачули, Бор, мајчина Душица, Рузмарин, ружино дрво и Ylang-ylang.Ароматични Резиме / Забелешка / Сила на Мирис : топ забелешка на силна арома, Лаванда (Бугарија), има богата флорални мирис, што е малку fruitier, mellower и помалку camphoraceous од Лаванда 40/42, и мириси како лаванда свежи.Главни Состојки : Linalool : 25 - 45% Linalyl ацетат : 20 - 40% Camphor : Max 0.6%.Ботаничкото Име : Lavandula angustifolia Главните Состојки : Linalool : 25 - 45% Linalyl ацетат : 20 - 40% Camphor : Max 0.6% Растенијата Дел : Цвеќиња Потекло : Бугарија Обработка Метод : на Пареа Дестилација Опис / Color / Конзистентност : тенок, јасно, безбојни до бледо жолта течност.Ароматични Резиме / Забелешка / Сила на Мирис : топ забелешка на силна арома, Лаванда (Бугарија), има богата флорални мирис, што е малку fruitier, mellower и помалку camphoraceous од Лаванда 40/42, и мириси како лаванда свежи.Мешавини Со : Bay, Бергамот, Камилица, Clary Мудрец, Здравец, Јасмин, Лимон, Мандарина, Портокал, Palmarosa, Пачули, Бор, мајчина Душица, Рузмарин, ружино дрво и Ylang-ylang.Производ Апстракт : Лаванда фабриката е вуди зимзелени храст, до 1 метар висок, со бледо зелена, тесен линеарна лисја и виолетова сини цвеќиња.Целото растение е покриен со масло жлезди, кои се во облик на ѕвезда влакната кои ги опфаќаат растенијата.Лаванда се користи уште од античките времиња, а Римјаните додаде лаванда на нивните бања вода, па оттука и името од латинска lavare, 'да се мијат'.Разликите во почвата, височина и температурата, врнежите и годишни времиња придонесе да се суптилни промени во мирисот од една многу од Лаванда на друг.Предупредува : пред употреба се Разредува; за надворешна употреба само.Може да предизвика иритација на кожата кај некои лица; на кожата тест се препорачува пред употреба.Контактот со очите треба да се избегнува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата