FOAMMA 3 x 25 x 93 Средна Густина Тапацир Пена Перница (Седиште Замена, Текстил Лист, Пена Баласт) произведено во САД!!

FOAMMA 3 x 25 x 93 Средна Густина Тапацир Пена Перница (Седиште Замена, Текстил Лист, Пена Баласт) произведено

Достапно за вашата нарачка
DEN 468.00
Залиха:

Нашите пена со гордост се направени во САД!Ние нудиме различни видови на пена, вклучувајќи водоотпорен, екстра фирма, средна фирма, висока густина, ниска густина, гел мемориска пена, мемориска пена, и органски пена.Нашите пена ќе трае 7-10 години. 1.8 Висока Густина – 44 lb.компресија стапка.Не гледам големина ти треба?Контакт со нас и ние со задоволство ќе креирате сопствени намали за вас!Ние може да обичај се намали вашиот пена на која било големина и форма плоштад, ѕвезда, заоблени, хексагонални, правоаголни, триаголни, овална, срце, octagon, trapezoid, и повеќе.Идеален за употреба за овална и круг покер маси, мебел перници, брод перници, автомобил перници, пена, душеци, постелнина поддршка, и сите други домашни и комерцијални тапацир апликации.Certi PUR-НИ Заверена : Направен без озонската depleting substances, жива, олово и други тешки метали; направен без phthalates регулирани од страна на Потрошувачот Производ Комисија за Безбедност; ниска VOC (Испарливи Органски Соединенија) емисиите за внатрешна квалитетот на воздухот (помалку од 0,5 parts per million).Пакување Инфо : Сите пена се продава по лист и вашиот пакет може да дојде вакумирани, валани, или компресирани.Откако пакетот е примена отвори веднаш да се обезбеди пена, ја задржува својата оригинална големина и форма.Не дозволувајте пакет остане неотворена за подолго од една недела, како пена може да ја губи својата форма.Ве молиме овозможи до 72 часа за вашиот часовник да ја задржи својата оригинална форма.При отворање на користење на пенкало или молив, НЕ кутија машина.Започнете со мала инцизија и се печат од таму.Пакување Инфо : Сите пена се продава по лист и вашиот пакет може да дојде вакумирани, валани, или компресирани.Откако пакетот е примена отвори веднаш да се обезбеди пена, ја задржува својата оригинална големина и форма.Не дозволувајте пакет остане неотворена за подолго од една недела, како пена може да ја губи својата форма.При отворање на користење на топката точка пенкало или молив, НЕ кутија машина.Започнете со мала инцизија и се печат од таму.Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати некој објект.50% restocking такса може да се применува за сите врати ставки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата