Hishenhe 339pcs Светат во Темница Ѕид Налепници,Зелениот Светлосен 338 Ѕвезди 1 Месечината за Таванот & Ѕид Decals,Совршен за DIY Детска Постелнина Соба или Партија Роденденски

Hishenhe 339pcs Светат во Темница Ѕид Налепници,Зелениот Светлосен 338 Ѕвезди 1 Месечината за Таванот & Ѕид Decals,Совршен

Достапно за вашата нарачка
DEN 167.76
Залиха:

【Мулти Големини & Видови】Блескав ѕид налепници има 3 големини & различни видови : 1 Менискус месечината-7x5 инчен,24 Ѕвезди-1 инч,314 Ѕвезди-0.6 инчен,целосно,339 парчиња вкупно.Со овој сет на ѕвезда точка налепници,можете да DIY различни планети, модели и знаци за декорација или да се создаде шарени и значајна атмосфера.Тоа, исто така, да се претвори Вашиот Расадник во реални ѕвезденото небо и sooth вашето дете за да заспие. 【Мулти Користете & DIY】Може да се користат за декорација на ѕид,плафон,прозорец & префрлите на студии соба, спална соба, дневна соба & Расадник Бебе Девојка Момче Дете постелнина соба.Секој е уметник, користете ја вашата имагинација да се DIY, направете ја вашата соба топло, удобно и уникатен. 【Долга Должина на Сјај】Само место за било чиста, рамна површина, и вклучете го светлина за 15-30 минути, а потоа исклучете ја, бидејќи налепници треба да ги апсорбира светлина пред блескав. (Под нормални околности, тоа може да го апсорбира доволно природна светлина во текот на денот, а потоа и блескав во текот на ноќта).Не е потребно да се апсорбира светлината ,не е зрачи. 【Лесно да се Примени & Отстрани】Нашите самолепливи ѕид мурали налепници може лесно да биде кора и се држи до било каква рамна, чиста и не-текстура површината & може да се отстранува без да се оштети површината.Се пали на таванот или ѕидови во текот на ноќта.Бела пластика преку ден, светла блескав во текот на ноќта. 【Зголемување Дете Интерес】Ова е совршен за романтични соба или деца подарок - ова сјај ѕвезди, поставете го прави посебен подарок како се доаѓа спакувани во еден прекрасен пакет.Децата се започне со учењето на соѕвездија, астрономија, планетите и на месечината и да ги развијат своите имагинација на непознатите планети кои живеат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата