Логото Печатач 12.7 мм Променлива QR Бар Серија Код Датум Број на Логото Истекот на рокот Етикета Мобилни Преносни Џет Рачни Термички инк-џет Печатач за Означување (Бо

Логото Печатач 12.7 мм Променлива QR Бар Серија Код Датум Број на Логото Истекот на рокот Етикета Мобилни Преносни

Достапно за вашата нарачка
DEN 13811.04
Залиха:

●Исклучителна : исклучителна појава, мазни линии. ● Широк спектар на употреба : може да се користи за печатење на заштитни знаци, знаци, графика, датум encoders, налепници, итн., гипс картон, fiberboard на дрво, камен, светлина челик, цевки, метални, пластични, алуминиумски фолии, кабел, хартија, krabičkách, коверти, хартиени кеси, итн. , Стакло, кожа и други материјали.Текстот лесно може да се изменуваат, која е многу погодна за домови, продавници, магацини и да ги изразат испорака. ●Брзо сушење мастило касети, лесно да го инсталирате : ова се рачни инкџет принтер печати непречено, мастило нема да се блокираат мастило штекер, инк-џет суши брзо, и има силна лепливоста. ●Лесно да се носат : Овој пренослив инк-џет печатач усвојува ергономски дизајн, е удобно да работат, и е лесно да се носат, која е многу погодна за рачни печатење. ●Брз одговор : Ако наидете на проблеми за време на процесот на купување, можете да не контактирате во било кое време преку пошта и П&функција, и ние ќе ви одговори во рок од 0-6 часа да го реши проблемот за вас. -Descripiton Suitable сите на материјалот за печатење.Јазик : англиски, Chinese Print Висина : 1.2-12.7 mm Print Област : 1-8 lines Print Резолуција : 600 DPIPrinting растојание : 1-10 mm Машински Вредноста (најдобро е од 2 до 5 mm)Печатење на ветер : Прилагодлив со 360 степени, да ги исполнуваат сите видови на производство needs Print Содржина : број, датум, време, QR код, бар-код, слика и multilingual Automatic печати : Датум, време, серија number Print графика : сите видови на логото, слика шема графика може да се внесуваат преку U disk Printing должина : 2000 знаци за секоја порака, без ограничување на length Print на ветер : 70meter/minute Processor : 4 core Display : 4.3 инчен допир screen External интерфејс : USB, Фотоелектрически интерфејс,Операција Мени : Андроид system Net тежина : 0.98 kg Cartridge број : 1 Buc 42 ML/Еез(обично може да се печати на 100.000 знаци)Мастило Кертриџ Тип : Брз сува мастило или вода-базирани мастило или масло ink Ink Боја : Црна, бела, црвена, сина, жолта, зелена, invisible Storage : 1000 пораки(надворешен USB направи трансфер на информации во слободна начин)Батерија Времетраење : над 12 часа континуирано печатење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата