XFTD Жици Резерви 100/50PCS 22-16 AWG Црвено Електрична Топлина се Смалуваат Задник Crimp Терминали Водоотпорен Целосно Изолирани Печат Жица Конектори Удобен Операција (Боја :

XFTD Жици Резерви 100/50PCS 22-16 AWG Црвено Електрична Топлина се Смалуваат Задник Crimp Терминали Водоотпорен

Достапно за вашата нарачка
DEN 509.28
Залиха:

Загарантирана да се одржи на силна crimps.Стандард crimp, а потоа печат топлина се смалуваат задник конектори.Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат.За најдобри резултати користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во терминал.Материјал : PE+бакар.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата