ARCADORA Лесни Трајни Свитлива Speedlight Рефлектор Snoot Запечатени Флеш Softbox Diffuser за dslr фото за Canon за Sony

ARCADORA Лесни Трајни Свитлива Speedlight Рефлектор Snoot Запечатени Флеш Softbox Diffuser за dslr фото за Canon

Достапно за вашата нарачка
DEN 2018.40
Залиха:

Изработени од лесен и здрав бела рефлексивни материјал, може да се здипли во светлосен зрак барел како snoot;.Може да се залепи на различни speedlight флеш страна на Лепенка, обезбедување на креативните снимање режим,погоден за портрет или производ фотографија.Тоа може да биде укината да поинаква форма за да се постигнат различни ефект!.Изработени од лесен и здрав бела рефлексивни материјал, може да се здипли во светлосен зрак барел како snoot;Може да се дефинира за да се различни speedlight флеш страна на Лепенка, обезбедување на креативните снимање режим,погоден за портрет или производ фотографија.Тоа може да биде floded да поинаква форма за да се постигнат различни ефект!Погоден за : за Nikon SB-800, SB-600, SB80 DX, SB28, SB26, SB25, SB24for Канон 580 EX, 550 EX, 540 EZ, 430 EX, 420 EX, 380 EX, 430 EZfor Metz 40 MZ2, 54 MZ3for Minolta 5600hs, 5400xi/hx, 5200i, 3600for Олимп FL-40, FL-50, G40for Sony HVL-F1000, HVL-F32 Xfor Сигма EF-500 DG Супер, STfor Nissin 360 TW, 360 TXP, PZ400-C-N-Mfor Sunpak 2000 DZ, 266 D, MZ440 AFfor Tumax 988for Vivitar 2500, 273, 3500, 850 AFPackage Содржина : 1 x Флеш Softbox Diffuser (Флеш не се вклучени).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата