HPS Перформанси 316 Нерѓосувачки Челик Морски Т-Топ Црево Стегач Големина # 60, одговара на 2.5 ID Црево, Опсег: 2.75 - 3.07 (316-SSTC-70-78)

HPS Перформанси 316 Нерѓосувачки Челик Морски Т-Топ Црево Стегач Големина 60, одговара на 2.5 ID Црево, Опсег:

Достапно за вашата нарачка
DEN 504.00
Залиха:

100% морски одделение 316 од не ' рѓосувачки челик бенд, болт и орев.Висока јачина супериорен заварени изградба.Настапи и во saltwater апликации и да понуди подобра отпорност на корозија од 304 Т-топ бенд менгеме.Ги исполнува или го надминува SAE Spec.J1508 за Т-Топ стеги.Ефективен опсег : 2. 75" - 3. 07" (70mm-78mm).SAE # 60. Лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат мека црева. 3/4 инчи (19mm) бенд ширина.Максимален вртежен момент Spec 75 во.lbs.Препорачуваме да користите две прстиња за влажно издувните апликација.HPS 100% морски одделение 316 од не ' рѓосувачки челик, Т Гром црево стеги големина # 60 со ефективен опсег 2. 75" - 3. 07" (70mm-78mm) изврши и во saltwater апликации и да понуди подобра отпорност на корозија од стандардот 304 Т-топ бенд менгеме; затоа 316 tbolt стеги најчесто се користи за да обезбеди течење-доказ врски на морските моторот и издувни системи.Професионалци, исто така, се користат на висока јачина 316 Т Гром прстиња во апликации како што се третман на вода и отпадни води системи, воени, филтер кесички, телекомуникациските уреди, санитарни системи, храна и фармацевтска опрема за обработка на.Техничка Спецификација : настапи и во saltwater апликации и да понуди подобра отпорност на корозија од стандардот 304 Т-топ бенд менгеме.Големина # 60. Ефективната Големина Опсег : 2. 75" - 3. 07" (70mm-78mm). 100% Морски Одделение 316 од не ' Рѓосувачки Челик Бенд, Болт и Орев.Висока јачина со супериорен заварени изградба. 3/4" (19mm) бенд ширина со лебдечки мост.Бендот дебелина : 0.6 mm.Максимален вртежен момент Spec 75 во.lbs.Може да се користи со HPS 2-1/2" силиконски црева.Дел Број : 316-SSTC-70-78. UPC : 648044880921. Количина : 1. ЗАБЕЛЕШКА : Две прстиња се препорачува да се користи на секој крај на влажно издувните инсталација.

Кон својствата

Perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp. Size # 60. Effective Size Range:
2. 75 - 3. 07 (70mm-78mm). 100% Marine Grade 316 Stainless Steel Band, Bolt and Nut. High strength with superior welded construction. 3/4 (19mm) band width with floating bridge. Band thickness

Најдобри предлози во категоријата