Harrison Хауард Унисекс е 2FMB0104 Horseware, Црна, Големи (Екстра-Целосна)

Harrison Хауард Унисекс е 2FMB0104 Horseware, Црна, Големи (Екстра-Целосна)

Достапно за вашата нарачка
DEN 685.92
Залиха:

Фината мрежа чува од најмалите на муви & midges.Ергономски shaping го задржува летаат маска далеку од очите.Руно соочи заедно чини обезбедува одлично се вклопуваат.Обезбедува најмалку 50% UV заштита и спречува изгореници или белење.Флексибилни и цврсти, целосно дише со две прилагодливи допир и блиски ремени.Harrison Хауард Care Master летаат маска штити од најмалите на муви, midges и други летачки грешки.Тие, исто така обезбеди бариера против воздушни честички.Ако вашиот коњ е особено им пречи од страна лета, ова може да биде маска за да се обиде.На ергономски обликување и руно баласт по шевовите го задржува летаат маска далеку од очите и обезбедува близок одговара.Мрежа преку очите обезбедува најмалку 60% УВ заштита - ефикасност може да се намали со текот на времето.Мува маска, исто така, придобивките од воздух поток ткаенина ушите и се водат анкета делот за одлично се вклопуваат.Обезбедува со прилагодливи допир блиску безбедносни ремени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата