Szecl 8Pcs/Set Ring Силиконски Калапи за Епоксидна Смола Избрани Големини Прстен Мувла во НАС Големина 5-12 Круг Накит Кастинг Калап за DIY Прстен Одлуки Коло Намали Пречник о?

Szecl 8Pcs/Set Ring Силиконски Калапи за Епоксидна Смола Избрани Големини Прстен Мувла во НАС Големина 5-12 Круг

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

Она што Ќе Добиете : 1 x смола прстен калапи со 8 прстен дупки во различни големини.Дијаметар : 15mm, 16mm, 17mm, 18mm, 19mm, 20mm, 21mm, 22mm/,0.59 инчен, 0.63 инчен, 0.67 инчен, 0.71 инчен, 0.75 инчи, 0.79 инчен, 0.83 инчен, 0.87 инч.Калапи само, прстени не се вклучени.Материјал : Храна одделение силиконски.Добро за топлина отпорен на температура од -40 до +230 centigrade (-40 да 446 F).Која е флексибилна, отпорност на кинење, трајни и еднократно.Повеќенаменски : мулти-функционални силиконски калапи се добри алатки за да го направите DIY занает проекти; Вие исто така може да се направи прстен, приврзоци и да се создаде накит од смола.Смола накит калапи може да се направи добра форма за прстени се користи со смола, полимер глина, заболување на паста, pmc, восок, Вие исто така може да додадете некои монистра, сјајот, бои и дезени како декорација.Повеќето Лесно Прстен Кастинг Алатка : Само истурете топењето на смола во калап и се чека на ладно процес.Нема потреба од дополнителна сечење и ивица.Совршен DIY прстен накит алатки за деца и newbies.Спецификација : Материјал : силикон Боја : Бела Fininshed Производ големина : НИ Големина 5-12 Прстен големина : 15mm, 16mm, 17mm,18mm,19mm,20mm,21mm,22mm.Пакетот вклучува : 1 x Pc смола прстен калапи 8 различни големини.Функција : Направен од Јасно силикони која е флексибилна, отпорност на кинење, трајни и обновливи, брзо resile по повлече или притиснете, кој ви помогне лесно да се повлече вашиот објект надвор од мувла.Има 8 различни големина прстени калапи за полнење, внатре дијаметри на прстени се 15mm, 16mm, 17mm,18mm,19mm,20mm,21mm,22mm.На силиконски калапи се лесно за вас да се повлече работа со droppers и се повлече лесно, исто така, тие може да се чистат брзо.Смола накит калапи може да се направи добра форма за прстени се користи со смола, полимер глина, заболување на паста, pmc, восок, Вие исто така може да додадете некои монистра, сјајот, бои и дезени како декорација.Совети : 1.Ве молиме да се држат настрана од остри предмети 2.Ве молиме да се спречи децата од користење на тоа сам Забелешка : 1. Вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлосен ефект. 2.Ве молиме овозможи 1-2 mm отстапување се должи на рачно мерење.

Кон својствата

Material:
silicone
Color:
White
Fininshed Product size :
US Size 5-12
Ring size:
15mm, 16mm, 17mm,18mm,19mm,20mm,21mm,22mm.
Package includes:
1 Pc x resin ring molds 8 different sizes. :
Feature:
Made of Clear silicone which is flexible, resistant to tearing, durable and reusable, quickly resile after pull or pinch, which help you easily pull your object out from the mold. :
There are 8 different size rings molds kit, inside diameters of rings are 15mm, 16mm, 17mm,18mm,19mm,20mm,21mm,22mm. :
The silicone molds are easy for you to pull thing in with the droppers and pull out easily, also they can be cleaned quickly. :
The resin jewelry molds can make a good shape for rings use with resin, polymer clay, gum paste, pmc, wax; You also can add some beads, glitter, colors and patterns as decoration. :
Tips:
1.Please stay away from sharp objects :
2.Please prevent children from using it alone :
Note:
1. Actual color may be slightly different from the image due to different monitor and light effect. :
2.Please allow 1-2 mm deviation due to manual measurement. :

Најдобри предлози во категоријата