Vernier Caliper 0-70MM Преносни Vernier Caliper Сигурен Работат Лесно да се Измери Совршен Caliper Мерење Алатка за Домашна Индустрија

Vernier Caliper 0-70MM Преносни Vernier Caliper Сигурен Работат Лесно да се Измери Совршен Caliper Мерење Алатка

Достапно за вашата нарачка
DEN 904.56
Залиха:

Курсорот caliper е погодна за мерење на внатрешниот дијаметар, надворешниот дијаметар и длабочина.Висока чувствителност, сигурна работа, главните компоненти се направени од специјални носат‑отпорни, нерѓосувачки челик, и да има добра отпорност на абење отпор.Vernier Caliper е широко се користи за различни видови на механичка обработка мерења.Може да започнете ново мерење во било размер, што е многу погодна за различни мерки за да се задоволат вашите потреби.Совршен caliper мерење алатка, погоден за домашни, индустрија, автомобилската, DIY мерење.Функција : 1. Курсорот caliper е погодна за мерење на внатрешниот дијаметар, надворешниот дијаметар и depth2. Висока чувствителност, сигурна работа, главните компоненти се направени од специјални носат‑отпорни, нерѓосувачки челик, и да има добра отпорност на абење resistance3. Vernier Caliper е широко се користи за различни видови на механичка обработка measurements4. Може да започнете ново мерење во било размер, што е многу погодна за различни мерки за да се задоволат вашите needs5. Совршен caliper мерење алатка, погоден за домашни, индустрија, автомобилската, DIY measurement Specification : Предмет Тип : Vernier Caliper Read Вредност : Прибл. 0.01 mm / 0.0004 in Power : 1 x 1.5 V Копчето Батеријата (Без Батерија Испорака)Маршрута : Прибл. 0-70mm / 0-2.8 in Measurement Брзина : ≤1.5 м/s Work Температура : 0~+40℃Релативната Влажност :

Кон својствата

Item Type:
Vernier Caliper
Read Value:
Approx. 0.01mm / 0.0004in
Power:
1 x 1.5V Button Battery  (Without Battery Delivery)
Route:
Approx. 0-70mm / 0-2.8in
Measurement Speed:
≤1.5m/s
Work Temperature:
0~+40℃
Relative Humidity:
Storage Temperature:
-10℃ -60 ℃
Package List:
1 x Vernier Caliper :
1 x Storage Box :
1 x User Manual  :
1.Product is accuracy measurement tool, please do not fall2.Without battery delivery3.Please allow 0‑2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding :

Најдобри предлози во категоријата