Polyte Микрофибер Прекумерно Брз Сува Lint Слободни Бања Пешкир, 60 x 30 во, Сет од 2 (Сини, Вафли Ткаат)

Polyte Микрофибер Прекумерно Брз Сува Lint Слободни Бања Пешкир, 60 x 30 во, Сет од 2 (Сини, Вафли Ткаат)

Достапно за вашата нарачка
DEN 573.36
Залиха:

Искуство на супер меки чувство на премиум микрофибер бања крпи против вашата кожа без heft и рефус; за разлика од традиционалните пешкири, вие едноставно туп си сува не се избрише.Микрофибер темелно се суши побрзо и понежен од традиционалните влакна; вафли ткаат се чувствува неспокојот на вашата кожа и е помалку веројатно да се соберат lint или остатоци.Крпи брзо ќе се исуши кога виси да помогне да се спречи формирањето на смрдеата.Поголем Големина 30 во.x 60 во.површина за максимално сушење со стилски сатен трим; во споредба со стандардот 27 во.x 54 во.Лесен и огради во компактна големина да се користи во дома, на патување, на базен, кампување, салата или било каде на друго место.Ако ние може би ќе се грижи за некои блажен бања крпи?Ние направивме за нив, само за вас, па можете да искуство СПА-КАКО квалитет во вашиот дом, со АТМОСФЕРА и СУПЕР МЕКИ чувство на кожата без heft и рефус.Тие се исполнет со СУПЕР АБСОРБЕНТА својства ефикасно да се исуши вашето тело и коса.Крпи, самите себе, СУВА БРЗО да се СПРОТИВСТАВИ на СМРДЕАТА.Ни овозможи да ги споделат колку ЛЕСНО да се ГРИЖИ за овие блажен крпи.Препорачуваме перење одделно да се спречи собирање на lint или остатоци од други облека и текстил.Ве молиме рака или со машина за миење во топла вода со слични бои и се исуши или да се исуши на ниско прилагодување.Препорачуваме користење на волна фен топки за да се намали било статични кога сушење.Ние ќе побара можете да го користите ткаенина омекнувач, кајгана, фен листови или крпи може да стане помалку блажен.Исто така, може да перат во торба за перење да се задржи одделени од мешани товари и далеку од остатоци.Препорачуваме користење на крпи за да туп сува вашето тело и не ги суви.Клучни Карактеристики на Производот Големина Големи : 30 инчи од 60 инчи или 76.2 cm од 152.4 cm Ткаат : вафли Рабовите/Скриј : сатен, со заоблени агли и Вклучува : 2 крпи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата