ПЕДЕРОТ 32022X Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Стандард Толеранција, Метрички, 110 mm ID, 170mm OD, 38mm Ширина, 4000rpm Максимална Ротациона Брзина

ПЕДЕРОТ 32022X Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Стандард Толеранција, Метрички, 110 mm ID, 170mm

Достапно за вашата нарачка
DEN 3600.00
Залиха:

Оваа заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, оваа единствена конус и купот на сет има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Заврши еден заострените ролери имајќи собранија обично се вградуваат во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари.Оперативни температури се движат од -30 до 120 степени C (-22 на 250 степени (F).Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.ПЕДЕРОТ произведува голем број на лежишта кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди за обезбедување на квалитет.Оваа ПЕДЕР еден конус и купот на сет со лист челик кафез е комплетен еден заострените ролери имајќи погодни за апликации кои поддржуваат висока радијална и axial товари во една насока.Лист челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосна еден заострените ролери имајќи.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата