Othmro TC1625 Удар Игли Валчести Лежишта со Подлошки Имајќи Челик 1x1-9/16х5/64 2 парчиња

Othmro TC1625 Удар Игли Валчести Лежишта со Подлошки Имајќи Челик 1x1-9/16х5/64 2 парчиња

Достапно за вашата нарачка
DEN 270.96
Залиха:

Извор идентификација име : TC1625, извор MOQ : 10, големина : 1"x1-9/16"х5/64".Материјал : имајќи челик, прецизност : P0, возен елемент материјал : имајќи челик. [МАТЕРИЈАЛ] - валјаци за топлина толеранција и трајност под тешки товари; кафез водичи и рамномерно распоредени ролки за намали триењето, вибрации и бучава. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - Игли Валчести Удар Лежишта можат да се сместат axial товари во една насока само. [МИЕЊЕ] - во Комбинација со 2 подлошки за апликации каде во непосредна близина машина компоненти не може да послужи како raceways.Удар Игли Валчести Лежишта Во апликации каде на лица во непосредна близина на машина компоненти може да послужи како raceways, игли валчести удар лежишта заземаат повеќе простор од конвенционалните удар за миење.Игла лежишта се обично подмачкано со маснотии, но масло или масло-магла подмачкување е најпосакувана за тешки-должност или висока-брзина апликации.На игли валчести имајќи е имајќи кој користи мала цилиндрични валјаци.Овие валјаци се користат за да се намали триењето на ротирачки површината.Може да се комбинира со подлошки, направи објекти ротирачки мазна!Може да послужи како raceways помеѓу лица од соседни машина компоненти.Може да се користи како внатрешен или надворешен raceways.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата