Solvang лента, Двојно Двострано Тешки-Должност за Монтажа Лента, Водоотпорен Пена Лента, 32FT Должина, 0.4 Инчен Ширина за Автомобил LED Лента, Светлата Дома Декор, Канцелар?

Solvang лента, Двојно Двострано Тешки-Должност за Монтажа Лента, Водоотпорен Пена Лента, 32FT Должина, 0.4 Инчен

Достапно за вашата нарачка
DEN 1857.60
Залиха:

Број на предмети : 1. [Флексибилна Лента и DIY Живот)–Едноставен кора, Без лепење, Без затоплување, Не се нарезници, и Нема ѕид штета.Децата можат да изберат своја соба декорација, возрасните може да се залепи празник декорација додатоци, DIY ги носи животот, повеќе сигурност и забава.Отстранување на касетата е исто така лесно да се полека кора исклучување на несакани лента, без леплива остатоци или оштетување.Виси тешки за монтирање на ѕид LED лента, светлата или дури и монтажа LED лента светилките на таванот.Спецификации : Лента ролни се нудат во 32ft должини.Dampens бучава, шок и вибрации на вашето возило. Тешки-должност двострано пена лента е perfectfor различни монтажа проекти,вклучувајќи ги и LED лента, светлата.Апликацијата Упатства : 50 Percent сила на обврзници во 20 минути, 90 Percent сила на обврзници во рок од 24 часа, и 100 Percent сила на обврзници по 72 часа.)Совршен за неспокојот површини, ќе се придржуваат до тешки материјали, како камен, бетон, недовршени дрво.Ве молиме да се држи и нека отстои 24 часа, на подолг повеќе слатка.Инсталацијата е лесно : Чистење на саканата површина.Излупете исклучите лента поддршка. (Не за директна вода контакт.Solvang лента понудени од страна на Solvang како совршен companionto нашите многу LED лента, светлата.Ова е поголема adhesivetape за посериозни задачи.Подебели, супер-стап лента во удобен големина.Добие право на снимката првиот пат да ги заврши сите на вашиот фикс-нејзините дома или во канцеларија.[Тешки Двојно Двострано Лента]–Индустриска Лента, со Голема сила и издржливост. [Водоотпорен Двојно Двострано Лента]– се Состои од трајни акрилик лепило со viscoelastic својства, направи селотејп погоден за повеќето површини, вклучувајќи инсталација на отворено или во влажни локации.Цврсто притиснете и задржете го лента за безбедно монтирање на вашиот предмети. [Мулти Користите Апликацијата] - лента е водоотпорен, тоа може да се користи за внатрешна и надворешна, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на led лента, светлата, мотоцикл, автомобил, бања, кука багажник, windows, метал улица знак, индустриски, висат знаци, слика рамки.Снимката е 10мм широк, 1mm дебели.Answer : ___________________________ Note : Чистење на работа површина, бидете сигурни дека тоа е мазна и чиста.На stickiness постепено ќе се зголеми со текот на времето и се прикажат совршено по 24 часа. [Лесна Инсталација и да се Применуваат] - двострано лента во многу случаи, заменете течни лепила, заковки, место завари, и други постојани сврзувачки елементи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата