EKLIND 35165 Спи Зафат Хексадецимален Т-Клуч ален клуч - 5pc поставите Метрички MM димензии 2.5-6 (6In вратило)

EKLIND 35165 Спи Зафат Хексадецимален Т-Клуч ален клуч - 5pc поставите Метрички MM димензии 2.5-6 (6In вратило)

Достапно за вашата нарачка
DEN 421.92
Залиха:

НАПРАВЕН ВО АМЕРИКА - Висок квалитет, Индустриски Одделение Професионални Алатки направени во U. S. A. Содржи MM Димензии : 2.5, 3, 4, 5, & 6. EKLIND хексадецимален копчиња (allen клучеви) се користи за да се вози внатрешни хексагонални штекер (allen главата) сврзувачки елементи.ОПТИМАЛНА СИЛА - Овие EKLIND алатки се направени со EKLIND Легиран Челик што е топлина третираат, угасне и зацврстен за оптимална сила, вртежен момент и еластичност за безбедност и прекриена со ' рѓа отпорни заврши.EKLIND Т-се СПРАВИ со ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН КЛУЧ - Ќе добие екстра стигне и дополнителна потпора со копчињата' повеќе шахти.EKLIND ЈАМКА-СТИЛ Т-КОПЧИЊА - Копчиња кои имаат повеќе не можат да се обезбедат дополнителни стигне и потпора, магацинот убаво и се организирани во торбичка за компактен складирање, дури и во вашиот алатка кутија.Ги ИСПОЛНУВА ИЛИ го НАДМИНУВА СИТЕ ПРИМЕНЛИВИ СТАНДАРДИ - EKLIND алатки ги исполнуваат или надминуваат стандардните прописи утврдени во ANSI, ASME, Ro HS, ДОФАТ, CA Проп 65 и Дод-Френк Конфликт Минерали Законодавство.Опис на производот EKLIND АЛАТКА КОМПАНИЈА е Америка водечки производител на високо квалитетни, индустриски одделение хексадецимален копчиња, направени со гордост во U. S. A. уште од 1950 година. На EKLIND 35165 Спи Зафат Хексадецимален Т-Клуч ален клуч - 5pc поставите Метрички MM димензии 2.5-6 (6 In јама) ги исполнува повеќето строгите барања на професионални механика, tradespeople, не-го-yourselfers и хобисти.Од Производителот На Eklind 35165, Стандардна Контрола Хексадецимален Т-Клуч Метрички 6-Инчен Рака 5-Парче Сет со Торбичка карактеристики на едно Парче јамка се справи со изградба на дополнителна сила.Торбичка поставување одговара на compactly во лента со алатки или виси во работилницата.Стандардна Контрола нуди повеќе економски опција. -Карактеристики на едно парче јамка се справи со изградба на дополнителна сила. -Достапни во мирување или со торбичка за различни предност опции. -Стои поставува може да биде прикачена на ѕид или на клупата. -Торбичка поставува одговара compactly во лента со алатки или висат во работилницата. -Инчен и метрички групи се достапни и во двете 6" и 9" должини за различни. -Перница Зафат Поставува обезбеди дополнителна удобност. -Стандард Зафат Поставува нудат повеќе економски опција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата