Спец.-Ops. Бренд T. H. E. Пакет

Спец.-Ops. Бренд T. H. E. Пакет

Достапно за вашата нарачка
DEN 1103.76
Залиха:

Целосно модуларен и внатре и надвор.Комбинација на Лепенка и модуларен додаток за монтирање на Системот овозможува прилог на дополнителен товар пошта & Велкро поддржан од војската Insignia, име ленти.Двојно-layer, монолитен пакет тело.Едно парче дише рамо подлога дизајн уште најтешките повеќето функционална на пазарот. 19" висока, 13" широк, 12" набивање на дното tapering до 9" на врвот.Вкупен капацитет : 2803.125 кубни инчи.Произведено во САД.Живот Време Гаранција.Карактеристики & Придобивки : Направен од супер издржлив 1000 D.Cordura Најлон ткаенина (од далеку најтешките 1000 D најлон ткаенина на пазарот денес).Огромен YKK #10 патентите на главната преграда и големи надворешните џебови.Двоен Слој Пакет Врвот елиминира стресот неуспех поврзани со прекумерна употреба на носење/повлечете се справи.Dual Компресија Ремени со интегриран оптоварување циклуси на џеб лица.Отстранлив 2" половината појас со "Бескрајни" прилагодување - не вее ремени!Двоен Надворешен Пристап порта покрива.Компатибилен со Spec-Ops Бренд X-СИСТЕМ и ги вклучува нашите MTX РАМО ПОДИГНАТ СИСТЕМ ПАКЕТ ДИМЕНЗИИ : 19" висока, 13" широк, 12" набивање на дното tapering до 9"на врвот.ГЛАВНАТА ПРЕГРАДА : 19"висок x 13"широк x 7"дебела @ 1730 кубни инчи.ГОРНИОТ ЏЕБ : 8" висок x 10" широк x 2.5" дебела @ 250 кубни инчи.ДНОТО ЏЕБ : 10" висок x 12" широк x 3.5" дебела @ 570 кубни инчи.ВКУПЕН КАПАЦИТЕТ : 2550 кубни инчи. • 100% произведено Во U. S. A. - ЗАГАРАНТИРАНА ЗА ЖИВОТ!Достапни во избрани бои.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата