EKKO EH15TH Движат Јарболот Токи Стигнат до Камион 3300 lb Капа, 216 Висина

EKKO EH15TH Движат Јарболот Токи Стигнат до Камион 3300 lb Капа, 216 Висина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1872.00
Залиха:

Капацитет : (lb) 3300. Кревање висина : (во) 216. Вилушка големина, Дебелина/Широчина/Должина : (во) 1.4/4/45.2. Стигнат до Растојание : (во) 19.7. Радиус на вртење : (во) 67. На EKKO EH15 TH Движат Јарболот Токи Стигнат до Камион е дизајниран со комбинација на флексибилност на мотокар, стигнат до камион и токи сложувач.Тоа е идеален за утовар и истовар камиони, утовар доковите, парк соби, производство на подови и за складирање податоци.Направени од високо квалитетен челик и компоненти со трајни квалитет дискови за да го издржат секој терен, користење влијание и насочен промени за користење на било која апликација со доверба и квалитет. -Капацитет 3300 lb -Подигната на Висина 216" (18'ft) -Стигне до Растојание од 19,7" -Слободни Лифт 68" -Прилагодлив Предници 8.7-29.1" -Вилушка Должина 45.2" -Трокреветна Јарболот -Кертис Инструмент Контролер-EPS (Електронско серво Волан) -24 V AC Вози Мотор-24 V Лифт Мотор-Батеријата 24 V/400 Ah -Полиуретан Тркала-Ергономски Справи и Контроли-Челична Конструкција -Роботски Заварување -Полнач Вклучени -Батерии Вклучени -Лифт : Електрични -Диск : Електрични -Оптоварување центар растојание : (во) 24 -Слободен Лифт : (во) 68" -Спушти јарболот висина : (во) 97.3 -вкупна должина : (во) 111.6 -вкупна ширина : (во) 41 -Вилушка големина, Дебелина/Широчина/Должина : (во) 1.4/4/45.2 -Вилушка се прилагоди ширина : (во) 8.7-28 -Стигне Растојание : (во) 19.7 -радиус на Вртење : (во) 67 -Приклучок : (V/A) 24 V/50 A -Возење на Мотор : (V/W) AC 24 V/2.5 kw -EPS Управување на Моторно : (V/W) 24/200 W -Подигање на Мотор : (V/W) 24 V/3000 W -Услуга Тежина : (lb) 4915 -3 Години Ограничен Производителот Warranty Due на природата на електрични предмети, на СИТЕ ПРОДАЖНИ СЕ КОНЕЧНИ.Ние ќе стоиме зад нашите производи.Не се враќа, или размена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата