КОЖИ Жените DNAmic Компресија Долго Хулахопки

КОЖИ Жените DNAmic Компресија Долго Хулахопки

Достапно за вашата нарачка
DEN 2328.00
Залиха:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 76% Polyamide/24% Elastane.Увезени.Машина За Миење.Премиум компресија хулахопки конструиран со Тебе компресија = подобрениот проток на крв за зголемување на ефикасноста, намален замор + побрзо закрепнување.Моќен заштитен КОЖИ ткаенина бори мускулите вибрации/осцилација да се зголеми мускулната ефикасност и намалување на пост активност болка.Зголемување на кислород испорака на активните мускули за да се создаде поголема моќ со помалку замор.Конструиран корселе за удобно, прецизно одговара - исклучителни влага управување со води ќе се исуши и удобно; 50+ UV заштита; совршен за обука, конкуренцијата, и пост активност обновување.КОЖИ перформанси компресија : тоа е опрема, не облека.Без оглед на вашиот спорт, КОЖИ DNAmic 3/4 Capri компресија хулахопки со искачување на технологијата за компресија ќе ја зголеми вашата циркулација, со повеќе крв богата со кислород до вашите мускули, па ќе може да се изврши подобра, посилна, и повеќе со помалку замор и побрзо пост активност обновување.Оваа подобрена циркулација, исто така, Силите крв лактат да циркулира поефикасно, натамошно подобрување на мускулите ефикасност и power.By стратешки завиткување и поддршка на вашите мускули, компресија на облека, исто така, драстично го намалува мускулната вибрации/осцилација, што доведува до помалку мускулите солзи и намалување на ризикот од повреди како и намалување на DOMS (Одложен почеток мускулна болка) по activity.By содржи мускулите во нивното отпуштање позиција, исто така ви помага да се задржи вашето држење и техниката како ќе им помогнам преку вашиот замор кривата за време на активност.Во прилог на стратешки мапирање на нашите компресија панели, од друга тајна лежи во заштитен материјал - моќен, а сепак лесен и дише и структуриран за да понудиме прецизни компресија онаму каде што е потребно.На DNAmic компресија хулахопки може да се носи за време на активност за повеќе моќ и издржливост со помалку замор и/или пост активност за побрзо, повеќе удобно обновување.Дали вашиот посветен на спортски fiend или викенд воин, ќе забележите дека тие се подобро пар хулахопки со некои може да се одреди, сосема очигледно перформанси и обновување корист.Овие хулахопки исто така функција внатрешен копче џеб и широк корселе за максимална удобност.Совршен за сите активност и спорт од хардкор обука да игра/раса ден.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата