Zamtac fussor 3D Печатач Супер Стап Изгради Плоча Лента Различни Големина на 3D Печатење Изградба на Површината, Плоштад, Црна (Пакување од 5) - (Големина: 500x500mm)

Zamtac fussor 3D Печатач Супер Стап Изгради Плоча Лента Различни Големина на 3D Печатење Изградба на Површината,

Достапно за вашата нарачка
DEN 2188.80
Залиха:

Големина : 500x500mm.Предмет тип : Термичка Хартија.Број на модел : да се изгради плоча лента.Функција : Работи со ABS, PLA, КОЛКОВИТЕ, домашно МИЛЕНИЧЕ+, Тула, Дрво & Флексибилни (TPE) филамент.Ова се изгради лента е тенка, издржлива пластика лист кој се придржува до печати кревет на FFF (поврзана со вжарено измислица) 3 D принтери за да се обезбеди идеална површина за 3 D печатење.Тоа го заменува потребата за сино маскирање лента и/или polyimide филмови како што се Kapton.Составен од висок квалитет, отпорни на топлина суровини и материјали, тоа обезбедува стабилна се изгради платформа за 3 D испечатени објекти да се придржуваат до истовремено овозможувајќи за чистење, лесно отстранување на завршен гради.Создава оптимално врска помеѓу 3 D испечатени објект и да се изгради површината што ги зголемува шансите вашиот објект ќе се одржи во место за време на траењето на печатење и потоа се овозможи чист и лесен за отстранување на објект од изгради површината.Објект специфики : Предмет тип : Топлина Paper Model број : да се изгради плоча tape Feature : Работи со ABS, PLA, КОЛКОВИТЕ, домашно МИЛЕНИЧЕ+, Тула, Дрво & Флексибилни (TPE) филамент.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата