JFF Магнетни Гимнастик Накит Полирач Машина со Сад Капак, 2000 ВРТЕЖИ во минута Чистење Машина, 60 Минута од Времето, Еднонасочно Ротација Клупата Полирање Производите?

JFF Магнетни Гимнастик Накит Полирач Машина со Сад Капак, 2000 ВРТЕЖИ во минута Чистење Машина, 60 Минута од Времето,

Достапно за вашата нарачка
DEN 537.60
Залиха:

[Прецизност и висока моќност]прецизни високо-моќ магнетни полирање машина е нова генерација на полирање опрема.Тоа има карактеристики на малата големина и висока ефикасност.Повеќето завршувањето операции се заврши за помалку од 30 минути, само место за вашиот накит парчиња, челични игли, вода и специјални burnishing комплексот во сад, и притиснете го копчето. [Магнетни диск Диск]извршувањето на магнетното брусење и полирање машина е супериорен во однос на оној на диск диск, кој е направен од магнети.На магнетна сила е исклучително силни и издржливи.Кога на дискот е во состојба на брзина регулатива, плуралитет на еди-во облик на магнетни линии на сила може да се користи за да се направи магнетни полирање игла во контејнер. [Нема мртов агол дизајн]Тоа лесно може да се справи со процесот кој друг полирање на машини не може да заврши, како што се полирање не-магнетни метал, накит, ракотворби и прецизност делови со комплицирани форма и мртви агли.Исто така, за платина, злато, брусење и полирање на не-магнетни метали како сребро и нерѓосувачки челик. [ЗАБЕЛЕШКА]главната функција на магнетното полирање машина е да се отстранат burrs, chamfers, дупки и пукнатини на површината на накит, која не се користи за да се постигне ефект на огледало.После полирање, тоа неизбежно ќе остави некои полирање на знаци, и тоа треба рачно да биде ре-полиран да се отстрани трагите за да се постигне ефект на огледало. [Параметар]Полирање кофа големина : 7 x 4 инчи.Машина големина : 11 x 10.23 x 15.74 инчи.Објектот тежина : 28.66 lbs.Моќност : 0.25 KW.Брзина : 2000 вртежи во минута.Време контрола : 10-60 минути.Капацитет : 1.32 lbs.Оваа прецизна високо-моќ магнетни полирање машина е нова генерација на полирање опрема.Тоа има карактеристики на малата големина и висока ефикасност.Тоа лесно може да се справи со процесот кој друг полирање на машини не може да заврши, како што се полирање не-магнетни метал, накит, ракотворби и прецизност делови со комплицирани форма и мртви агли.Карактеристики - магнетна сила е исклучително силни и издржливи.- Полирање иглички' материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик - Секоја pin мерки 0.5 mm * 5мм.- Повеќето завршувањето операции се заврши за помалку од 30 минути;- за Време на поставување на функцијата;- Брзо брзина на обработка;- Едноставно и безбедно функционирање;- Еднонасочно ротација;- Може да работат повеќе единици од страна на едно лице.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата