iSonic DS180-Б Преносни Протеза/Aligner/Retainer Почисто со Батерија, DC12V, глобална напојување за AC100-240V во Светот

iSonic DS180-Б Преносни Протеза/Aligner/Retainer Почисто со Батерија, DC12V, глобална напојување за AC100-240V

Достапно за вашата нарачка
DEN 1749.60
Залиха:

Преносни вистински ултразвучно протеза/aligner/retainer почиста.Глобална напојување за AC100-240 V или DC12 V може да се користи во целиот свет.DC12 V 25 W, Убедливо фреквенција 36, 000-41, 000 Hz.Ова е прв DC напојува ултразвукови почиста што надминува 20 W моќ.Технологија пробив.Големина на резервоар Φ3"x1. 9" (Φ78x48 mm).Резервоарот е поголем од нашите популарни F3900 и одговара на редовни големина протези, стоматолошки и ноќна апнеа апарати.За екстра големи апарати или апарати, користете модел D2830, DS310 или DS400 B. 25 W која е за 25% повеќе од F3900, плус полн бран убедливо фреквенција.Затоа неговото чистење ефикасност е повеќе од двојно од F3900. Допир-уреди со покажувач на контрола, 3-минута авто shutoff, монтажни кабелот за напојување.Цедилка во прилог на капакот за накит.Лесен за употреба.Да ја наполните батеријата, бидете сигурни дека за да го вклучите за да На позиција.Го исклучите кога не е во употреба.За дополнителни larze големина протези, апарати или приклучени на апарати, користете модел D2830, DS310 или DS400 B.DS180-Б е пренослив протеза/aligner/retainer почисто со батерија на пакет.Ова е прв DC напојува ултразвукови почиста што надминува 20 W моќ.Во споредба со нашите популарни ултразвучно протеза/retainer почиста модел F3900, DS180 е резервоарот е поголем и одговара на сите стоматолошки и ноќна апнеа за домаќинство, вклучувајќи и приклучени на апарати.Тоа, исто така, има 25% повеќе енергија во 25 W, плус полн бран убедливо фреквенција на 36-41 K Hz.Затоа неговото чистење ефикасност е повеќе од двојно од F3900. Тоа е помала и повеќе преносни со кој се одвојува AC адаптер.Тоа исто така го користи глобална напојување за AC100-240 V или DC12 V која може да се користи во целиот свет.Изборен батерија pack (D180-B) го прави тоа дури и повеќе преносни.Тоа има опција пластична цедилка во прилог на капакот.Предмети може да бидат вчитани на цедилка за чистење и се превземаат лесно отпосле.Допрете уреди со покажувач на контрола со 3-минута авто shutoff е многу лесен за употреба.Пластична цедилка може да биде прикачена на капакот.Протеза и стоматолошки апарати може да се чистат во резервоарот директно.Накит може да бидат вчитани на цедилка, исчистени и превземените лесно.Да ја наполните батеријата, бидете сигурни дека за да го вклучите за да На позиција.Го исклучите кога не е во употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата